Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Gyabronka név jelentése és...

Gyabronka név jelentése és eredete? Főként a jelentése érdekel, de ha az eredetéről is van információtok, akkor az is jöhet.

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2021. nov. 8. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szlovák lehet, az -onka végződés miatt. A jelentését nem tudom.
2021. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Te otthon vagy az ilyesmiben? Ha esetleg jobban tudod, hogy hol lehet utánanézni, akkor kérlek, tedd meg. Köszi!
2021. nov. 8. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt találtam infót:

[link]

Nem vagyok otthon benne, de érdekelnek ezek a dolgok és utána szoktam nézni.

2021. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi és ha esetleg még egyebet is találsz, akkor szívesen fogadom!
2021. nov. 8. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok olyan profi, mint 1-3. válaszoló, de tőle függetlenül én is arra gondoltam, hogy szláv eredetű név lehet.

A kezdete: "gya...", ez olyan, mint a "d" majd utána az oroszból ismert "já" betű, ahol a cirill nyelvtan szabályai szerint a j-t nem ejtjük, viszont meglágyítja az előtte levő mássalhangzót, ezért a "d"-ből "gy" lesz.

2021. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És arra vonatozó "becslés", hogy mit jelenthet?
2021. nov. 8. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szlovák, ennél sokkal többet nem elhet rola elmondani.
2021. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó. Ti tudtok esetleg szlovákul? Nem eredhet egy értelmes szlovák szóból a név? Nem tudok szlovákul, így azon a nyelven nem tudok keresni, pedig azokon az oldalakon akkor lehet, hogy lenne hasznosítható információ.
2021. nov. 8. 22:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1 & 3. válaszoló vagyok, látom hogy nagyon érdekel a téma, ami nem meglepő. Én is szeretnék többet megtudni a családomrol, de még nem fektettem bele energiát.

Van egy dél-lengyel település, Jablonka néven, esetleg nézz utána, hasonló a hangzás.

2021. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy.
2021. nov. 8. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!