Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért adnak dupla vezetéknevet...

Miért adnak dupla vezetéknevet a gyerekeknek? Sztem kicseszés vele, mindig hosszút kell aláírni, sokszor ki se fér. Ha 2 rövid az oké, de ha hosszúak??

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 13:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%
9- 10 éve voltak olyan elmaradott helyek, ahol kérték. Már külföldön élek, nem tudom, azóta mennyit fejlődött az ország, de egy ápoló ismerősöm mesélte pl., hogy 4 éve még kézzel írták mindent, szóval el tudom képzelni, hogy valahol még mindig ez van.
2022. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%
Lánykoromban 7 betű volt együtt a vezeték- és a keresztnevem, és nagyon szerettem, hogy ilyen rövid. Igaz, most is csak 9 betű, együtt se lett volna hosszú, de eszem ágában se lett volna mindkét vezetéknevet megtartani, szerintem felesleges.
2022. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjemnek azért van kettős vezetékneve, mert az egyik őse (talán ükapa) örökbefogadott gyerek volt, meghaltak a szülei és a halott szülők barátai nevelték fel. Tiszteletből felvette a nevelőszülei vezetéknevét, de az eredetit nem akarta eldobni, így lett kötőjeles.
2022. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nincs 2 vezetéknevem, mégis 20 betűből áll a teljes nevem. Nehogy már alkalmanként ne lehessen kibírni, hogy le kell írni.
2022. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
94%
Akkor gondolom a dupla keresztnevek is zavarnak, mert én abból sokkal többet ismerek.
2022. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
35%
Nincs értelme. Majd egy emberöltő múlva Kovács-Tóth Marika és Varga-Horváth Karcsi párosánál lesz majd dilemma. Meg mi ez hogy vigye tovább a nevet? Akkora emberek vagyunk?? Családunkról neveztek el 15 utcát 3 sulit meg egy hídat?
2022. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
87%
16, nézd meg, spanyoloknál hogy van, ott mindenkinek két vezetékneve van. Kovács-Tóth Marika és Varga-Horváth Karcsi gyereke Varga-Kovács lenne.
2022. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

17, és még keresztnevük is van kettő .

Kérdező, mi értelme van két keresztnév adásának? Az már elfogadott, majd a két vezetéknév is megszokottá válik. Nálunk a férjem neve 12 egy tucat típusú, az enyém ritka, nincs a közvetlen családban fiú. Így meg van egy nem túl hosszú, de ritka nevük. Inkább ez mint egy kacifántos keresztnév (vagy kettő) az apjuk vezetéknevével. Sőt, én is így szerettem volna viselni a nevem, de az esküvőnkkor még nem lehetett.

2022. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel az is kicseszés, ha fura. Anyukám vezetékneve 4 betűs, nevelőapukámé 3, és mindkettőre visszakérdeznek.
2022. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk ha a ferfinak tucatneve van es a nonek ritka kulonleges akkor miert nem a no vezeteknevet kapja a gyerek?


Miert kell kotojelesen irni?


Am nekem tobb olyan kollegam van akinek dupla vezetek es keresztneve is van. Mivel van vezeto beosztasu igy neki napi 20-30x tuti le kell irnia a teljes nevet.

2022. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!