Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért adnak dupla vezetéknevet...

Miért adnak dupla vezetéknevet a gyerekeknek? Sztem kicseszés vele, mindig hosszút kell aláírni, sokszor ki se fér. Ha 2 rövid az oké, de ha hosszúak??

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 13:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
20%

Na meg ügyintézőként már nem különleges hanem bosszantó lesz az x-yne x-y Z zs (már van ilyen.)


Aztán a következő generáció majd hogy dönti el kinek a neve menjen tovább?


Szóval nekem nem tetszik a kötőjel. Legtöbbször jól se hangzik.

2022. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Ja, ha 2 olyan ember házasodik akinek anyai-apai neve van, ott mi lesz, melyiket hagyják el? Ott lesz a zűr.

Nekem rövid nevem van, és pont ezért szeretem. Ha meg nem írja ki az egészet aláíráskor akkor mi értelme?

Egyedi és különleges akar lenni, szerintem meg felvágós visszhangja van, nálam pont fordított hatást kelt.

2022. jan. 3. 08:49
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Az meg van, hogy nem a gyerek választja a nevét, hanem a szulei? De nem értem, neked miért fáj, hogy Dr. Alsokismackofalvi-Szebelledi Arisztid Konstantinné Havasvölgyi-Nagyatádi Laurencia Mirandolina hogy ír alá. Amúgy is, megegyszer, nagyon ritkán kell a teljes nevét leirni.
2022. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Semmi gondom vele, miért lenne? Leírtam hogy nekem mit jelent, ennyi, fura.
2022. jan. 3. 09:27
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valami komoly problémát okoz neked mások neve, hiszen még egy kérdést is kiirtal róla.
2022. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Hidd el hogy nem. Sok ember pl arra kíváncsi hogy kinek hogy vált be a műbráner, ki mire kíváncsi.

Neked pl milyen problémáid vannak, hogy késztetést érzel hogy válaszokat írj a gyakorin?

2022. jan. 3. 09:53
 27/38 anonim ***** válasza:
24%

21vagyok

engem aztán nem érdekel, hogy az illető a választott kacifántos nevét hogy írja alá/le...

Tudnád hányszor hallom ügyintézőként hogy "jaj minek vettem fel a férjem nevét..." - nem vicces, százszor hallom, és utána visszajön új férjjel, új felvett névvel és ugyanezt elsuti.


Meg gépen is hosszú idő leírni ennyi nevet. Nagyobb a tevesztesi arany. Az idegen ügyintézők nem találják különlegesnek, az ismerősök meg annyit fognak megjegyezni hogy Jucika valamilyen x-y Dominik Bencene. :D

2022. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem én tettem fel kérdést, hanem te. Nincs problémám, a tiédet segítek megoldani a válaszommal.

A mubraneres kérdés nem passzol ide, ott ugyanis tapasztalatot kérnek, te meg csupán kötözködni szeretnel

2022. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
21%
28 engem pl azért zavarnak az extra hosszú nevek mert azt érzem ezzel rám is hatást akar gyakorolni az illető: nézd én ilyen különleges/kreatív valaki vagyok. Nem ám csak egy egyszerű Nagy Árpi! :D
2022. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
83%

Az aláírás bármi lehet

Rajzolhatsz kisnyuszit is

Attól még kitolás a hosszú név a nyomtatványokon

2022. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!