Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kibontott családfa lehetséges?...

Kibontott családfa lehetséges? Többi lent

Figyelt kérdés
Kipróbáltam pár családfa készítő programot, persze, jók voltak, mert sok újdonságra fény derült, de igazából olyan családfa készítő oldalt keresek, amelyen a család(ok) minden tagja látszik, lásd testvérek, féltestvérek, gyermek nélküli házasságok, stb. Lehetséges ez egyáltalán? Köszönöm

2022. jan. 12. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most az a lényeg, hogy egy hatalmas felületre minden felférjen vizuálisan? Vagy milyen értelemben?
2022. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg megoldható, de nem lesz egyszerű összerakni a darabokat. Egyben nemigen tudsz kinyomtatni egy nagyon nagy létszámú családfát. Én eddig 5000 főt szedtem össze, nincs az a nyomtató, ami ezt kinyomja, és főként nem nagyon lenne mire. Darabokból össze lehet illeszteni, ha valaki elég ügyes és főként türelmes.
2022. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Amikor még 1500 fő körül állt a családfám, gondoltam, ideje lenne kinyomtatni.

Egy folyamatábra-készítővel elkészítettem a vázlatot, Corelben véglegesítettem. 15 méter hosszúságú rajzot tudtak fogadni a tervrajznyomtatónál. Kis zsugorítással ráfért ekkora papírra.

Ezen az ábrán a néven és az esetleg ismert születési-halálozási éven és helyen kívül csak a neveket körülvelő keretek, és a kapcsolatokat mutató vonalak vannak, semmi más.

Így is csak egyszer sikerült a nyomtatást elvégezni, az utánrendeléskor megmakacsolta magát a nyomtatásvezérlő, végül kénytelen voltam háromméteres darabokra törni az ábrát, és a megfelelő helyen összeragasztani a papírcsíkokat.

Igazából csak annyi értelme van, hogy egy viszonylag időálló adathordozóra került, ha száz év múlva ugyanúgy megüti a fejét valaki a családban, mint én, legyen egy olyan vázlata, amin elindulhat. Az ábra viszont hétköznapi értelemben értelmezhetetlen, túl "sok" egy szuszra.

Nekem nagyon sokat segített az 1930-as évekből egy alig száz főt tartalmazó kézirat, ezt az érzést szerettem volna továbbadni.

A sok fotó, az anyakönyvi adatok, a leírt történetek, a hangfelvételek mind-mind szerepelnek a számítógépes családfában, ennek a biztonsági mentéseit gondozom, továbbadom, remélem nem vesznek el, a hangsúly ezek megőrzésén van.

Csak hétköznapi nézegetés céljából van egy szó szerint fát formázó nyomatom, azon talán 200-250 fővel, a feleségem és a magam név-vonalával, ez egy kisebb falat borít be, mint egy poszter, de ez is halott adathalmaz, az azóta érkezett unokát már kis fatáblán szerepeltetem.

Szerintem egyértelműen jobb a digitális változat!

2022. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

első; igen.

köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!