Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás egy szál...

Családfa kutatás egy szál kigobozása?

Figyelt kérdés
Nos már 2 éve kutatok van egy szál pontosabban a családi nevem felmenői között van katyvasz. Mária 1886-87 ben született Szlovákiában,(ő az ük) a szülei is ott éltek még volt 2 testvére,logikátlan,hogy Szlovákban született de a fia egy borsodi faluban,férje ekkor nem volt törvénytelen gyereket szült 1907-ben. 1917 ben ismét szlovákiában Kassán férjhez megy egy szintén Borsodból jött falusi emberhez. A fia 1934 ben megházasodik Borsodban egy Szlovákiában született nőt vesz el (Dédmamát) elképzelhető hogy ott ismerkedtek meg? Mária miért szült Borsodban ha vissza ment a szülőföldjére? Azután pedig a fia ment Borsodba vissza.Ám az is lehet ez a Mária nem az én Máriám. Halotti nincs,sírhely nincs csak a fiáé.1959-es. Mit keressek ?

2022. jan. 28. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk mert házi cseléd volt egy uraságnál, ahol teherbe esett.
2022. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Szlovákia meg Borsod elég közel vannak egymáshoz.

Feltehetöen Borsodban dolgozott cselédként vagy egy birtokon, ott lett terhes, megszült, egy ideig a szüleinél élt, utána megismerkedett a férjével, összeházasodtak, de mivel a férj borsodi, a gyereknek ott is vannak rokonai.

Hallotti anyakönyveket nagyon nehéz megtalálni, mert sokszor nem ott haltak meg, ahol éltek, lehet, hogy a fiánál vagy más rokonnál volt, esetleg kórházban, söt akár a háborúban is eltünhetett.

2022. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor a fia született napszámosként dolgozott. Azért gondolom,hogy ő az akit találtam mert a férje is egy közeli borsodi faluban lakott és a fia Kassa közelében talált magának menyasszonyt.
2022. jan. 28. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
2022. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen messze időben sajnos szerintem ez már nem nagyon lesz kibogozva. Még ha lenne olyan élő ember aki vlaamelyest vissza tudna emlékezni a dolgokra, úgy talán, de így sajnos nem hiszem hogy meg elhet találni a emgoldást.
2022. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Attól hogy napszámos volt még lehetett törvénytelen gyermeke. Idejött dolgozni, majd visszatért Szlovákiába.
2022. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Bocsánat, hogy már az elején értetlenkedek.

Hogyan születhetett az ük Szlovákiában, ha 1886-87-ben ez az állam még nem is létezett? De még az elődje, Csehszlovákia sem.

2022. jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, de én a maiakhoz viszonyítva írtam.
2022. jan. 29. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mária későbbi férje ugyanabból a faluból származott Borsodban, ahol Mária az első gyerekét szülte? Nem lehet, hogy ott ismerkedtek meg, pl. amíg ott szolgált, és később utánament a pasi a Felvidékre?
2022. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem ott,kicsit messzebb.
2022. febr. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!