Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatás névváltoztatás...

Családfakutatás névváltoztatás esetén?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak ismerkedem a családfakutatással, de még semmire sem jutottam. Lehetséges, hogy valamikor a 20. sz. elején vezetéknevet változtattak az őseim (ükapám) - azért írom, hogy lehetséges, mert igazából ezt sem tudom biztosra, csak úgy mondogatják a családban, egyelőre bizonyíték nélkül. Ezt vissza lehet valahogy keresni? Találtam egy listát a névváltoztatásokról a 19. sz. végéig, újabbat egyelőre nem. Esetleg a familysearch-ön lehetne ezzel valamit kezdeni?

Nem találom dédapámat sem, aki a 20. sz. elején született, és eszembe jutott, hogy talán ezért, mert más volt a vezetéknév. Ezt jelezték valahogy az anyakönyvekben, vagy esélyem sincs?



2021. aug. 20. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A névváltoztatásnak is amrad nyoma hivatalban, ha csak nem valmi háborús körülmények között történt, ahol azért megesett, hogy el-eltűnt ez-az.
2021. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek olyan családokat többet is akiknek anyakönyvezéskor elírták a nevüket. Hozzátettek, vagy elvettek belőle más betűket. Van olyan testvérpár akiknek ezért különböző a vezeték nevük:) Én biztos nem hagytam volna és addig megyek míg helyre nem hozzák a hibát.
2021. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki nevet változtatott, születési anyakönyvi kivonatában, a lap szélén meg van jegyezve, mire változtatta a nevét és mikor.

Ha a születési dátuma megvan, abból már ki lehet indulni.

2021. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

XIX.-XX. század fordulójáról vannak elérhető dokumentumok névváltoztatásokról.

A MACSE oldalán is vannak ilyen jellegű adatok.

2021. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Familysearch-ön van XX. század eleji lista.
2021. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Név változtatásnál a régi és az új név kezdőbetűje megegyezik. Pl. Bugyi volt a régi és az új Bokros lett.
2021. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Itt vannak linkek XX. század eleji névváltoztatásokról (#4. és 5 vagyok):

[link]

[link]

MACSE nyilvános adatbázis:

[link]

2021. aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

#3: Annyit szeretnék helyesbíteni, hogy az anyakönyvi KIVONATBAN nincs semmiféle megjegyzés, a névváltoztatásra vonatkozó megjegyzés magában az anyakönyvben szerepel.


#6: Gyakran valóban így van, de korántse minden esetben. Néhány példa (ellenőrizhető a fentebb linkelt MACSE adatbázisben is): Spiegelberger -> Vörösvári; Stein -> Csányi, Kövesdi, Kemény stb.; Blum -> Virág, Király stb.

2021. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
8# köszi, ezt nem tudtam:)
2021. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen mindenkinek!! :)
2021. aug. 21. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!