Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretnék kimenni dédszüleim...

Szeretnék kimenni dédszüleim sírjához, de tű a szénakazalban, mert csak a helység nevét tudom, azt nem hogy melyik temetőben vannak. Szerintetek erről ki tud pontos információt adni?

Figyelt kérdés

#temető #dédszülő #Sírkeresés
2022. febr. 3. 15:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem Budapest, akk9r mas helységen nem kehet olyan sok temető... Max 2,3.felhivnam a temető kezelőt, gondnokot es nekik van nyilvantartasuk megkerdeznem. De azt tudd, hogy a sirhelyeket nem tartjak örökké. 10,25,50,100evre...attol fugg meddig vettek meg. Zsidó temetőkben ol. Nem így van, ott örök helyet "vaktanak" nem hantolhatjak ki, akit egyszer mar oda temettek.
2022. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Van olyan város (pl. Székesfehérvár), melynek van sírhelykereső adatbázisa. Itt Fehérváron az ún. városgondnokság a temetők üzemeltetője, nem tudom máshol is így van-e, de mindenképpen az önkormányzatot kéne megkeresni.

Amúgy mekkora településről van szó? Katolikusok vagy protestánsok voltak a dédszüleid? Mikor hunytak el? Ezen kérdések megválaszolásával lehet szűkíteni a kört.

2022. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
csak a nagyobb varososkban van tobb temeto. ha falurol van szo, ott biztos csak egy van
2022. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

1


"Ha nem Budapest, akk9r mas helységen nem kehet olyan sok temető..."


Székesfehérvárnak 14 temetője van, pedig nem olyan nagy város. Szerintem a jóval nagyobb városokban (pl. Debrecen, Pécs stb.) is van közel ennyi.

2022. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

3


"csak a nagyobb varososkban van tobb temeto. ha falurol van szo, ott biztos csak egy van"


Ez sem feltétlenül igaz. Sok faluban van katolikus meg református temető is, sőt előfordulhat, hogy evangélikus különálló is van. És akkor az izraelita temetőkről nem is beszéltem, mert vannak olyan falvak (Fejérmegyében pl. Lovasberény vagy Kápolnásnyék), ahol igen nagyszámú zsidó közösség élt anno.

2022. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

*sőt előfordulhat, hogy különálló evangélikus sírkert is van.


Bocsi, siettem.

2022. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyházi temető, akkor a plébánián, parókián keresheted. De sok helyen van temetőcsősz, aki ott lakik és segíthet. De tudnod kell a nevüket és a halál körülbeli időpontját.
2022. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi de ha csak nem váltoták meg szülök nagyszülők sírhelyet újra akkor nincs már meg sírhely .
2022. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ hogy mekkora lélekszámú településen élsz, mert az én majd 1400-es kisvárosomban, 2 temető van, ami még 2-2 felekezeti részre van felosztva.
2022. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
7. Bocs hogy kijavítalak, de a temetőkben nem csősz van, hanem gondnok. Csőszök a mezőgazdaságban voltak/vannak.
2022. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!