Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház vásárlásnál kinek mennyire...

Ház vásárlásnál kinek mennyire számít ,hogy hol (melyik faluban) van a ház ? Melyik fontosabb a ház minősége, ára vagy az elgondolt helység, vagy város?

Figyelt kérdés
Találtam az interneten egy nagyon szép ,aránylag fiatal, nagyon jó áron lévő ingatlant viszont nem ott ahol én eddig kerestem kb. 30 km-rel messzebb. Ebben az esetben mi az ésszerű döntés?

2021. okt. 3. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát én nem akarnék naponta 2x30 km-t utazni munkába egy életen át, ha helyben is lakhatok. Kivárnám, amíg lesz eladó ház abban a faluban, ahol elképzeltem.

Amúgy meg, ha jó helyen van, de rossz állapotú, akkor fel lehet újítani is, vagy lebontani és a helyére újat építeni.

2021. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Igen erre én is gondoltam, hogy veszek egy felújítandó házat vagy egy telket és építkezek ,de visszatart az a tény ,hogy nagyon felmentek az építőanyagárak.

2021. okt. 3. 23:44
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem szamitana.

Kulfoldon lakom de majd ha nyugdijas leszek akkor szeretnek a szulofalumban hazat venni. A szomszedos faluban akkor sem vennek ha olcsobb lenne. En ismerem az embereket ott ahol felnottem, ismerem a kornyeket, stb

Viszont itt kevesbe szamit hogy pontosan melyik varosban lakom. Ott vettunk hazat ahol olcsobb volt, jo a kozbiztonsag is, bar tobbet kell autoznom hogy munkaba menjek.

2021. okt. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ingatlannal egy dolgot nem lehet megcsinálni: máshova tenni.

Felújítás csak pénz kérdése. De arrébb tenni akkor se tudod, ha van pénzed

2021. okt. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál sok információt.

Ennyiből csak azt lehet mondani, hogy én nem mennék 60 km-rel a kinézett terület mellé, csak mert oda van pénzem

2021. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az ingázás nem zavarna viszont nem költöznék idegen faluba. A frissen betelepülőket kinézik, a szomszédok bunkók, felsőbbrendűnek hiszi magát mindenki az "idegennel" szemben. Én legalábbis ezt tapasztaltam... ezért is adtam tovább a falusi házamat. Több ismerősöm is akik falura költöztek, hasonló tapasztalatok miatt visszamentek inkább a városba.

Ha viszont a ház egy kieső helyen lenne, nem lennének szomszédok akkor elgondolkodnék rajta.

2021. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd össze az igényeidet (környék, közvetlen szomszédok, bölcsőde, óvoda, iskola, orvos, gyógyszertár, közlekedés, munkahely távolsága...) és ha megvan, vesd össze a kiszemelt hellyel.
2021. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 paradicsom31 ***** válasza:

Bárki bármit mond, nekem is nagyon számít, hogy egy helyen legyen a munkahelyem, és az otthonom is. A bejárkálás megterhelő, főleg, ha közben gyereked is van, és még utána vásárolj is be. Elmegy az egész nap azzal, hogy jobb esetben 4ig melózol, utána gyere haza, hozd el a gyereket az oviból, vásárolj be, és még főzz is.. Mire mindennel kész vagy, mehetsz aludni.

Nekünk 20 km-re volt egy házunk,még nem laktunk ott, de eladtuk,mert egyikőnk se akart nyűglődni, merlegeltuk a helyzetet. Mi tagadás, kényelmesen vagyunk, ahogy sok más ember is kényelmes.

Vettünk itthon egy kis kertesházat.

2021. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!