Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy deríthetem ki a származás...

Hogy deríthetem ki a származásomat?

Figyelt kérdés

Szóval egyik szülőm ágában nem vagyok biztos, mert nem őszinte.

Ezen az ágon valószínűleg többnyire zsidók vannak, de nem tudom, hogy ezt egy adott dédszülőről hogy lehetne megmondani.

Arcra eléggé olyan vonásai vannak mindenkinek azon az ágon, de van egy-két szőke, vagy kék szemű is, ami azért összezavar

Fontos kiemelni, hogy a vallás az már generációk óta keresztény, szóval ez nem kérdés.

Engem mindig is érdekelt a családom múltja, ezért szeretném kideríteni.

Ha valaki elől a származását eltitkolták, milyen jelek alapján tudata kideríteni.

Vannak olyan biztos külső vonások, amik alapján lehet ezt tudni?



2022. febr. 3. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Familysearch oldalon ingyenesen lehet anyakönyveket nézni. Persze nem árt tudni hol született és mikor 1800as évektől 1908 ig általában.
2022. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Van akiről ordít, van akiről meg nem mondja még a legtapasztaltabb róka sem, vagy max. sejti. Szóval biztos külső vonás, Isten kiválasztott népének bélyege nincs. Nevek amik előfordulnak, talán. Ha jellemző a Fanni, Eszter, Sára, Dániel, Benjámin, Jonatán, ott érdemes kutakodni, ha kifejezetten a zsidó felmenőidet keresed.
2022. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Genetikai mintát veszel és azt elküldöd az Usa ba: [link]
2022. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Amelyik ág nem őszinte, az máris jelez valamit.
2022. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűbb körbekérdezősködni rokonságban, főleg idősebbeket akik még jobban emlékkeznek az előttük levőkre.
2022. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Két út van, az egyik a genetikai vizsgálat.


A másik a családfakutatás. Ez utóbbi ugyan eléggé időigényes, de megteheted a familysearch.com segítségével. Persze kell némi szerencse is hozzá.

2022. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Az adott szülőről meg kellene tudni, hol született. Anyakönyvi kivonaton szerepel a két nagyszülő neve, ez alapján tovább lehet menni. Az ő születési helyük stb. A területileg illetékes, megyei levéltártól is lehet segítséget kérni, -és érdemes is- azt hiszem díjmentes... A DNS alapú meghatározási eljárással (3-as barátunk)

megállapítható x %-os lebontásokban, milyen a felmenőid származása.

Ez kb. 20-30 ezer Ft.

2022. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
És honnan veszed hogy nem őszinte? Mert nem azt mondják amit hallani akarsz?
2022. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért, 8-as, mert már három különböző verziót hallottam.

2022. febr. 4. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem jelenti azt hogy hazudnak, pusztán azt hogy nem tudják...
2022. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!