Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Befojásolja a származásom ezt...

Befojásolja a származásom ezt a néhány dolgot? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Apám külföldi, a családja, és ő is herceg/grófi származású, anyám magyar, ő polgári családból származik. Több kérdésem is lenne. Eredetileg a szüleim fiúgyermeket akartak, lánygyerek lettem, apám testvérének (fiatalabb testvér) van egy fia, megtörténhet, hogy későbbiekben tőlem is várnak egy fiúgyermeket az apai családom tagjai? Előfordulhat, hogy a házasságomba beleszólnak? Erkölcsös emberek, de néhány nemesi vonás megvan bennük. És ha meghalok, akkor a nevem mellé a sírkőre odakerül a cím is?

Nagyon érdekelne a dolog, értelmes válaszokat várok rá.



2015. szept. 8. 21:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kamu, akkor...

... a mai világban szerintem nem jellemző, a házasságba meg nincs joguk beleszólni.

2015. szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom nálunk nincsenek már ilyen címek, persze ha a végrendeletedben leírod, hogy kerüljön oda, akkor biztosan odaírják. Hivatalosan úgy tudom nem használhatod.
2015. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
de ez a nemesi származás lehet annak a hátterében, hogy mindenki fiúgyermeket akart, mert apám húgának is van, és akkor az idősebb testvérnek is kell?
2015. szept. 8. 21:29
 4/24 anonim ***** válasza:
2015. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
köszönöm, de a linket miért kaptam? ez sajnos nekem nem hiszem, hogy elárul valamit
2015. szept. 8. 21:32
 6/24 hollófernyiges ***** válasza:
32%
Hát, te lány vagy, a nevet úgysem tudod továbbvinni.
2015. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy tudom, hogy ezek a rangok férfiágon öröklődnek, tehát a te gyerekeid nem lesznek nemesek, hacsak hozzá nem mész valakihez, aki az. De ennek itt Magyarországon úgysincs a világon semmi jelentősége, itthon ugyanis konkrétan törvény tiltja a nemesi előnevek használatát. Ettől függetlenül persze a sírkövedre az örökösöd azt írat rá, amit akar.

Azt pedig, hogy a házasságodba beleszólnak-e, a szüleidtől lenne inkább célszerű megkérdezni, mi nem tudjuk. De nem hiszem.

2015. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírásodat, úgy látom, befoJásolja...
2015. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, befolyásol
2015. szept. 8. 22:03
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan vennék, akkor a herceg apád se vette volna el a polgári származású anyádat. Nem hinném, hogy beleszólnának a párválasztásodba, de jogilag nem is tehetik. Itt Magyarországon a te nevedet is örökölheti a gyereked, házasságban is. (Apád külföldi országában nem tudom, mi a törvény.) A sírkőre az kerül, amit te meghagysz az örököseidnek, a címed is lehet, bár viccesen fog kinézni, hogy gróf XY, amikor az évszám mellette meg 1995-2080.
2015. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!