Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol lehet megnézni a régi...

Hol lehet megnézni a régi anyakönyveket?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10 éve rábukkantam egy adatbázisra ahol nagyon jó minőségben be voltak fotózva. Tehát nem csak valami leírások voltak, hanem konkrétan az eredeti anyakönyvek fotói, azokkal a tipikus régi dőlt betűs írásokkal. Lehetett benne lapozni.

Most sehol nem találok ilyet. A FamilySearch-ön csak olyat találtam hogy keresni lehet név, születési idő és hely szerint, de arra egyetlen rokonomat sem dobja ki, holott régen ebben a lapozgatható adatbázisban megtaláltam őket. Akkor ki is nyomtattam, de sajnos sehol nem találom és most nagy szükségem lenne rá.


2022. febr. 16. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez is a Familysearchön van, csak bejelentkezve a Search / Images menüpontokra menj rá, és írd be a település nevét.
2022. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Körülnézek, hátha.
2022. febr. 16. 23:01
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm! Megtaláltam azokat a könyveket amiket kerestem, már csak ki kell bogarásznom belőlük amit pontosan keresek.

Magamtól eszembe nem jutott volna az images-ben nézni.

2022. febr. 16. 23:11
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha valahogy PDF formátumban is fenn lennének a könyvek, akkor keresésben segítene annyit, hogy simán tudnál CTRL + F módszerrel adott szavakra keresni és mutatná hol található pontosan.
2022. febr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
4-es: hiába lennének PDF-ként, föleg a régebbi anyakönyvek gyakorlatilag alig kibetüzhetöek, másrészt meg még a legújabbak is kézírással vannak írva, amire nem lehet az általad említett módszerrel rákeresni.
2022. febr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha személyesen érdekel, úgy tudom van kutatási lehetőség az Országos Levéltárban (Budapest, Bécsi kapu tér), a budapestiben (Göncz Árpád városközpont). Gondolom a vidékiekben is. Még pár éve egy falusi templom helyi egyházi anyakönyveit is személyesen, ingyen, felügyelet mellett (hogy ne lopják el, ne rongálják meg) előzetes egyeztetés után kézbe lehetett venni.
2022. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Igazából a FS-ön a keresés menüben a Catalog (vagy Katalógus) menüpontban is meg lehet találni ilyenkor. Természetesen csak regisztráció és bejelentkezés után láthatóak a képek. Meg vannak még egyéb trükkök is, amivel megtalálhatóak.
2022. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
7-es milyen egyéb trükkök vannak?
2022. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Most melóban vagyok, reggeli közben írtam. Majd délután otthon összeszedem a tudnivalókat, most már nincs rá időm. De mindenképpen jelentkezni fogok. (#7)
2022. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Ok! Köszönjük szépen előre is.
2022. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!