Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vezetéknevet lehet visszaállít...

Vezetéknevet lehet visszaállítani eredeti formára?

Figyelt kérdés
Kevesebb, mint 100 évvel ezelőtt lett megváltoztatva, bizonyos nyomás miatt. Én ezt most ha lehet szeretném visszaállítani eredeti formára. Vannak róla papírjaim, hogy a felmenőim még hogy írták.

2022. márc. 25. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Így minden további nélkül, még ha valami nemesi stb név akkor is.
2022. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Van egy lista arrol, h milyen vezeteknevekre nem valtoztathatsz nevet. Ezek altalaban nagyon ismert tortenelmi, irodalmi, stb. szemelyek nevei, es igen, sok kozuluk nemesi nev, es irasmod. Gondolom ezek alol kivetel lehet az, ha neked valoban olyasmi (volt?) a neved, es ezt tudod is igazolni. En mar atmentem a folyamaton, de az en esetemben nem volt valodi nevvaltoztatas, (csak a hivatal szempontjabol) mert csak az irasmodot valtoztattam egyszerubbre. (Nem tudom jol ertem e, h Te is csak valami ilyesmit szeretnel, nem pedig az egesz vezeteknevedet megvaltoztatni...) 10 ezer forintomba kerult regen, es ma sem hiszem, h joval tobb lenne. Az apam nevet vizsgaltak meg hozza az anyakonyvben, az apam nevenek az ott talalhato irasmodja volt a mervado. Ugyanis ha az apam eleve ugy lett volna anyakonyvezve, ahogyan en szerettem volna a nevemet irni, akkor nem kellett volna fizeni, es nem szamitott volna nevvaltoztatasnak, csak egy elirast korrigaltak volna. Menj be a teruletileg illetekes anyakonyvi hivatalba, es ott mindenrol tajekoztatni fognak. Velem meglepoen segitokeszek voltak, es nem is vett el sok idomet az ugyintezes, persze attol is fugghet, h hol laksz. Ahogyan a felmenoid neve szerepel mindenfele dokumentumokon, az onmagaban nem biztos, h sokat jelent, az anyakonyv az, ami szamit. Sokat tudnek meselni a gondjaimrol, ami a nevem irasmodja okozott nekem... ugyhogy megertelek, barmi miatt is szeretnel valtoztatni.
2022. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 én viszont egy úgymond fonetikusat használok. Az eredeti névben vagy egy "ä" és a "ck"-t egyszerűen "k" nak rövidítik
2022. márc. 26. 00:39
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Koszi. Mostmar nagyjabol ertem. Van pl. egy ismerosom, aki Gottschick, de valahogy az anyakonyvbe Gottschik neven kerult bejegyezve, ami ugye nemetul elegge furcsa. Egy ertelmetlenseg, gyakorlatilag nemetul hiba lenne igy irni. Szerintem az ilyesmit megengedik visszaallitani az eredeti formajara. Ami pedig az umlautot illeti, tobb embert ismerek, akinek van a neveben ä, tehat ez sem lehet akadaly, h a magyar abeceben nincs ilyen betu. Arra emlekszem, h a nevvaltoztatasi kerelemre kellett irni egy elfogadhato indoklast, amit ott a hivatalban meg is fogalmaztak helyettem, jo otleteket adtak. Bevittem mindenfele dokumentumot, amit fenymasolva csatoltak a kerelemhez, miutan kiderult, h nevvaltoztatasra lesz szukseg, nem csak atjavitasra. Lehetseges, hogy ha az anyakonyvben megtalaljak az altalad kivant variaciot, akkor nem is fog nalad ez nevvaltoztatasnak szamitani, es akkor nem is kell fizetned. Egyebkent amikor megtortenik az atiras, rogton kuldenek egy uj anyakonyvi kivonatot az uj irasmoddal, amivel az igazolvanyodat, utleveledet, stb. le tudod (es termeszetesen le is kell) azonnal cserelni. Nekem ez azert volt nagyon furcsa, mert ra volt irva, h szuletesi (!) anyakonyvi kivonat, es mar nem az allt benne, mint ami a szuletesemkor. Az is erdekes, h amiota nevet valtoztattam, soha sehol nem irtam be a szuletesi nevemhez az eredetit, mindig csak az ujat, es soha nem jelzett hibat a rendszer. Sok sikert kivanok neked az ugyintezeshez.
2022. márc. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Ha az anyakönyvvezető is vissza tudja követni a szálakat visszafele, és te hozod a papírjaidat, amiben szintén követhető ki kinek a kicsodája, akkor persze.


Persze ezt még felküldik pestre és ott döntenek, de ez menni fog. Ez lehet 3-6 hónap.

2022. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!