Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Winkler/Vinkler zsidó vagy...

A Winkler/Vinkler zsidó vagy német származásra utal?

Figyelt kérdés

Az egyik dédmamám vagy ükmamám hívták így. Mindig keresztény (római katolikus) vallásúak voltak, templomba is jártak és nemzetiség szerint sem vallották magukat zsidónak, illetve semmilyen zsidó hagyományt, szokást nem tartottak és a II. világháború idején sem érte őket semmilyen diszkrimináció, nem is bujkáltak, rendesen dolgoztak, illetve az xypapám azt hiszem katona is volt.


Viszont németül sem beszéltek és nem volt az a tipikus magyarországi német sem. Mivel a családnév kihalt vele (hisz női ág) a nagypapám és rokonai szerencsére megúszták az erőszakos elhurcolást és a kollektív bűnösség vádját a háború után.


Most akkor ez milyen származásra utalhat? Nekem semelyikkel sem lenne bajom, Németország/Ausztria is gyönyörű, meg az ókori zsidók épületei is lenyűgözők.


Azért írtam perrel a két írásmódot, mert nem tudom, hogy hogy írták a nevüket.



2022. ápr. 1. 22:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként Budapesten élt, de a család nem onnan származott, hanem valahonnan faluhelyről, talán az Alföld nyugati részéről vagy valahonnan abból az irányból.
2022. ápr. 1. 22:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek zsidó Winklert és nemzsidó Vinklert is, ez is egyike lehet a német neveknek, amik zsidó nevek is, de nem kizárólag azok.
2022. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Wikipédia szerint német név és Németországban elég gyakori.


Akkor, ha jól értem, nem a Winkler ágról származhat a zsidó vére.

2022. ápr. 1. 23:43
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Hogy te honnan jöttél, azt csak a saját családod iratai, anyakönyvei alapján fogod tudni megmondani. A Winkler természetesen német nyelven van, de sok zsidónak is van német neve, úgyhogy csak a név alapján bármelyik lehetsz.
2022. ápr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5.

Ami német, az nem feltétlenül zsidó. Azt például tudom, hogy a színek (pl.: Braun, Grün), kereskedésre utaló nevek (pl.: Goldberg, Rosenberg), zsidó vallással kapcsolatos nevek (pl.: Cohen/Kohn, Lévi), zsidó vallási személyek keresztnevei vezetéknévként (pl.: Ábrahám, Mózes), héber szavakkal egybecsengő jelzők (pl.: Lőw) zsidó származásra utalhatnak.


[link]


A német nevek általában hasonlóak a magyar nevekhez, csak németül.


[link]

[link]


Csak azt nem tudom, hogy ez melyik kategóriába tartozik. Nem érte őket semmiféle hátráltatás, a férje katona volt, katolikusok voltak, de németül sem beszélt.

2022. ápr. 2. 01:57
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

#6

Én ilyet nem is állítottam.

2022. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem kell ahhoz németül beszélni, hogy sváb legyen valaki.

Én echte sváb vagyok és nem tudok németül, de anyám-apám sem tudott.

A nagyapám és az ő anyja sem beszéltek németül.

2022. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!