Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nem szeretem a vezetéknevemet,...

Nem szeretem a vezetéknevemet, ti szeretitek a sajátotokat?

Figyelt kérdés
Nekem Tóth a vezetéknevem. Nem annyira szeretem, sokszor olyan lenézendő ez a név mások szemében. Sokszor megkaptam, hogy szlovákos meg le tótoznak lekicsinylően. Pedig nyilván semmi közöm a szlovákokhoz, és nem is szeretem őket. A dédnagyimnak Csengő volt a vezetékneve, erre akarom megváltoztatni. Ez ritkább, és szebb vezetéknév szerintem. Egyébként ő nagyon szép nő volt, csak szegénykém fiatalon halt meg 48 évesen. Tetszik a neve, és az ő emlékének is adóznék ezzel. Ebben az esetben amúgy Csengő Dávid lennék. :)

2022. máj. 28. 10:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Bár szinte sosem tudják helyesen leírni, hosszú és ritka nevem van, ha férjhez megyek sem szeretném megváltoztatni, én szeretem :)
2022. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem szeretem.

Fura, ritka, rövid, sose tudják leírni, s nem cseng össze a keresztnevemmel.

Túl egyben hangzik. De külföldön vagyok, itt anyukám vezetéknevét is betűzni kéne. Az Szántó, otthon meg kellett volna változtatni.

2022. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%
Kiss - annyi van, mint csillag az égen. Sosem gúnyoltak ezzel, és engem sem érdekel. Ellenben az utónevemmel nevemmel sokan hozták Angelina Jolie-t. Na az zavart, unalmas volt, hogy mindenkinek ez jut eszébe!
2022. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Szabó a vezetéknevem, ebben sincs semmi különleges, az egyik leggyakoribb a Tóth, Nagy, Kis stb mellett.. Én édesanyám vezetéknevére szeretném megváltoztatni vagy nagymamáméra, aki sajnos nem rég elhunyt így adóznék az ő emléke előtt. Amúgy szerintem jól hangzik a Csengő név :) olvass utána, nem olyan macerás, de azért van vele papírmunka, a díja pedig 10000 Ft.
2022. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
az én vezetéknevem német és magyarra fordítva elég lekicsinylő tud lenni, ami miatt fiatalabb koromban nem szerettem. azóta már megbékéltem vele és jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy ha férjhez is megyek nem fogom megváltoztatni.
2022. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Pap. Nem szeretem, mert nyilván mindenki Pappnak írja, még a közeli ismerőseim is.. Na meg nem illik a keresztnevemhez sem, olyan hülyén hangzik az egész.
2022. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Én sem szeretem a sajátomat. Nem túl gyakori, de megértik az emberek, le is tudják írni, csak épp megmosolyogják és megjegyzéseket tesznek rá. A hangzása nem is lenne rossz, de sajnos olyan jelentése van, ami viccelődésre ad okot. Kb. mintha olyasmi lenne, hogy Hájas. Megváltoztatni nem tervezem, de ha férjhez megyek, biztos felveszem a férjen névét.
2022. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vezetéknevemmel van a fő bajom, hanem a hozzá választott keresztnévvel: Havas Napsugár. Kösz, anya.

Legalább nem Melegh Napsugár.

2022. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nincs vele bajom.
2022. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Rühellem a nevem, és óriási megkönnyebbülés lenne számomra nevet váltani. Néha rá szoktam feüszélni a témára, csakhogy ezek elég komoly akadályok:


1. a szebb vezetéknevű ősökről jószerével semmit nem tudok, így emiatt félek

2. már van diplomám, ami a jelenlegi nevemre szól ugye. Nem tudom, ez nem okozna-e bonyodalmakat, illetve mekkora költség átiratni?

3. kettős állampolgár vagyok és a másik ország részben a születéskori névből is generálja az adóazonosítót

2022. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!