Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki lesz a születendő gyermekem...

Ki lesz a születendő gyermekem az én keresztapukámnak?

Figyelt kérdés
A keresztapukám egy “apa helyett apám” szerepet tölt be az életemben és szeretnénk a férjemmel különleges módon közölni, hogy új családtag érkezik. Azt viszont mégsem szeretném, hogy “nagypapa” titulust kapjon. Ki lesz ő a gyerekemnek, ki lesz a gyerekem neki?

2022. jún. 8. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
egy "nagybácsi"
2022. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha a keresztapád rokonod, akkor annak megfelelö rokoni státusza lesz, ha "csak" keresztapa, akkor semmiféle rokoni kapcsolat nincs közte meg a gyereked között, így annak nevezed, aminek akarod, Pista bácsinak, vagy Tatának, vagy Keresztpapának vagy ami neked a legjobban megfelel.
2022. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Senki.
2022. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A keresztapám édesanyám testvére. Így változtat valamit a helyzeten?

2022. jún. 8. 15:10
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Akkor nagy-nagybácsija lesz a születendő gyerekednek.
2022. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Így ö neked nagybátyád, a gyerekednek nagy-nagybátyja lenne hivatalosan, de egyszerübb csak angybácsinak nevezni, illetve a gyereket ö nevezheti unokaöccsének/húgának.
2022. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

nálunk használatos szó a keresztunokaöccs is, de mi nagyon ilyen kreatív család vagyunk (amúgy asszem technikailag a másodunokaöcsém, de nem biztos.)

annak nevezed aminek akarod, mondjuk nálunk hétköznapi társalgásban minden idősebb rokon nagybácsi és nagynéni, minden fiatalabb unokahúg vagy öcs. a nagyszüleim korosztályát (70-80 körül) néninek és bácsinak szólítjuk, mindenki mást a keresztnevén.

válassz egy szimpatikus szót, és az lesz. tata, papa, papi, tati, keresztpapa, keripapi (ez utóbbitól én mondjuk a falra másznék, de ismerek olyat, aki nagyon boldog a "keripapi" titulustól)

2022. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
A 6-os vagyok: de szerintem sokkal szebb lenne valami speciális megnevezést kitalálni, amit csak ti használtok.
2022. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Szuper tanácsokat/ötleteket adtatok! 😊
2022. jún. 8. 15:37
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Írj neki egy lapot kézzel, amiben gratulálsz neki ahhoz, hogy


Az x éves próbaidő alatt annyira jól teljesített, hogy hivatalosan is kinevezitek XY-ka nagybácsijának. 🥰


Az nem tudom lehetséges-e amúgy, hogy a kicsinek is ő legyen a keresztapja. Mondjuk lehet furi lenni.

2022. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!