Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek a nagymamámmal?...

Mit tegyek a nagymamámmal? Kikészülök.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.A mamám 69.Ez az ötven év nagyon észrevehető.Szögezzük le,nagyon szeretem,nem tudom mi lenne velem nélküle.De viszont,már néha megőrülök.Mindenbe beleszól.Múltkor átjött a barátnőm,kért egy pohár vizet,a mamám pedig elkezdett morogni.Olyan mintha sajnálná azt a pohár vizet.3 éve van barátom,mikor mondtam hogy nálam alszik,mamám olyanokkal illette pl:minek alszik itt,otthon nincs ágy?..meg stb...Csak úgy besétál a szobámba,néha-néha kopog.Említettem neki,hogy szeretnék zárat a szobámba,mert nem kellene mindig benyitogatni (főleg ha barátom is nálam van) erre az volt a válasz,hogy az ő házába nem zárhatom az ajtómat,felejtsem el.Tegnap bejött a szobába,kinyitotta a szekrényem,és az egyik összehajtott farmernadrágnak lecsúszott oldalra a szára,ezért elkezdett veszekedni,hogy én milyen trehány vagyok.Már a barátnőimet sem szívesen hívom át,mert mindig morog,ha megkínálom őket valamivel.Ha hétvégén elmegyek bulizni,egyből azt kapom a fejemhez,hogy minek csavargok.Főzni nem enged,mert mikor egyszer rávettem,akkor végig ott állt fölöttem,és mindenen felkapta a vizet,hogy mit hogy csinálok.Ha takarítok,egyből beleszól hogy ezt eg azt nem úgy kell csinálni.Ha rágyújtok,egyből beszól hogy már megint cigizel?Pedig már vagy 5 órája nem gyújtottam rá(és ezt minden szál ciginél eljátsza).Ha jönnek rokonok,kitálalja az életem,hogy mit ettem,mit csináltam stb...pedig ezek rám tartoznak.Megvettük 80 ezer forintért a mosogatógépet,hogy spóroljunk a számlán.Na most,ő nem volt hajlandó belepakolni,mert hogy büdös.Vettünk bele 5db illatosítót,hát a ruháknak nincs olyan jó illatuk mint a mosogatógépnek,de ennek ellenére sem használja,napi 5-6 szor mosogat,pedig elég lenne este beindítani a gépet.Amikor anya hazajön munkából fél órán keresztül csak panaszkodik neki mama,hogy én ezt meg azt csináltam.Pedig semmi rosszat nem teszek.A többiek nem szólnak bele,nem is kell,mert akkor csak nagyobb veszekedés lenne.Elköltözni nincs lehetőségem.
2010. szept. 26. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
amig az ö házában laksz neked kuss a neved (tetszik nem tetszik sajnos ezvan) ha nembirod ki lehet sporolni 1kis pénzt és venni 1lakókocsit/garázst/albérletbe menni
2010. szept. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Anyuéké a ház,ő csak úgy mondja hogy az ő háza...hogy ő is itt lakik.


Anyuékkal nagyon jóba vagyok,de ők sem tudnak mit csinálni,ha beleszólnának mégnagyobb veszekedés lenne.Ők is észreveszik,de mondják hogy próbáljak meg még egy kicsit tűrni,de ez nem mehet tovább.


Most fogok érettségizni,nulladikos voltam,nem tudok dolgozni menni.

2010. szept. 26. 18:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez baromi nehéz ügy! A srácnál nem lehetsz? Nem azt mondom, hogy költözz oda, hanem azt, hogy te aludj inkább ott, ne a srác nálatok. Mást szerintem nem lehet tenni.
2010. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szoktam nála aludni,de mindig a fejemhez van vágva a régi szöveg:hogy "majd a férjed mit fog szólni ha megtudja hogy már tosztál?"...meg ilyenek.


Meg nem szeretnék majd huszonévesen úgy férjhez menni hogy se főzni se takarítani nem tudok normálisan,mert nem igazán engedi.(vagyis veszekszik,hogy azt régen nem úgy csinálták)

2010. szept. 26. 18:34
 5/13 anonim válasza:

Pedig csak az lenne a megoldás, ha anyudék próbálnának vele beszélni, hogy ne ellenőrizgessen folyton, nem vagy már 6 éves.

Ez a helyzet így elég gáz, és természetellenes.

Anyukádék tartanak el, gondolom, és nem a nagymamád.

Nekik kéne mindenképp tisztázni vele ezt a dolgot.

2010. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ahogyan irtad,bizony meglàtszik az 50 év.Próbàld meg ne annyira a szivedre venni,és olyankor puszilgasd meg,amikor õ "veszekszik" veled.Nem akar õ neked rosszat,csak megéreztetni veled,hogy õ tapasztaltabb,és rendesebb nàlad.Örüljél,hogy van nagymamàd!
2010. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a ház az anyukádé, miért is nem lehet zár az ajtódon?


És miért csak egy kicsit kell még bírni? A mama el fog költözni? Vagy te mész majd kollégiumba?

2010. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én fogok majd menni jövő nyáron (ha lesz munka) albérletbe:)
2010. szept. 26. 21:10
 9/13 anonim ***** válasza:

az ajóra a zárat egyszerűen csináltasd meg! Ezekszerint nem a mamád háza, és amúgyis 19 évesen már jogod van ahhoz, hogy kulcsra tuddd zárni a szobádat.

Én is azt mondom, hogyha lehet, inkább te aludj a barátodnál, mert a barátodnak is rosszul esik a mamád viselkedése, és ez az egész légkört megmérgezi. Ha kapod a megjegyzéseket az öreglánytól, hogy te már házasság előtt "toszol" akkor vágd a képébe, hogy igen mama, amai lányok így szokták!

A barátnőidet se nagyon hívd át, hasonló okokból, mint a barátod, inkább te menj hozzájuk. Bulizni ugyanúgy járj el, sőt húzd ki magad, és mosolyogva mond neki, hogy mész csavarogni!

2010. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a Nagyi csak féltékeny a toszás miatt! ;)
2010. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!