Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha dédnagymamám olasz volt,...

Ha dédnagymamám olasz volt, akkor én mennyire számítok annak?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, viszont nem rég tudtam meg, hogy dédnagymamám 100%-ig olasz volt és érdekelne. Le lehet ezt valahogy bontani százalékosan, hogy én ezek alapján mennyire számítok olasznak? Kíváncsi vagyok. Köszi a válaszokat előre is.

2022. nov. 24. 12:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
10 Bizony, ezzel a részével meg akartam várni, míg az előző leülepszik kicsit.
2022. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Kb 10% - ban én is olasz vagyok.
2022. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
67%
Valamennyire én is olasz vagyok. Nekem az üknagyanyámnak van olasz vezetékneve (Paulin), ráadásul még családi legenda is kötődik hozzá. A kérdésre válaszolva, gondolom nem tudsz olaszul, soha nem éltél ott, nincsenek ismerőseid onnan, csak egy rokonod. Bármilyen nemzetiségűnek vallhatod magad hivatalosan, de ettől még nem igazán leszel olyan.
2022. dec. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

Dédnagymama 100% olasz

Nagymama 50% olasz

Te 25% olasz.


Szimpla matek.


Ha csak így nézzük. Ha komolyabban, akkor történelmi könyveket veszel elő,és olvasol Olaszországról, arról a városról város történetet, ahonnan származik dédnagymamád, és a bevándorlókról is, hogy mely népek emigráltak Olaszországba, ezek lehettek kereskedők, lehettek menekültek és stb. illetve voltak-e betelepítések, milyen nemzetiségűek voltak, illetve jóval korábbra visszamenve pl. ókor, őskor, csekkolni kell milyen népek lakták anno azt a területet ahol a dédnagymamád született, de az se biztos hogy az ő ősei ott születtek. Azt meg családfakutatással tudod feltérképezni ki honnan jött.

2022. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

* Dédnagymama 100% olasz


Nagymama 50% olasz


Szülő 25% olasz


Te 12,5% olasz


Bocsánat javítom!

2022. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
nyilván ki lehet számolni, de 100%-ig magyar nem létezik, mindenkinek vannak más nemzetiségű felmenői, nekem például örmények, szerbek, ruszinok, és svábok is, szóval ez nem újdonság vagy ritkaság
2022. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16-os ugyanezt írtam én is mint amit te csak kifejtve. Nemcsak a magyarokra lehet ezt elmondani, hogy nem echte, hanem más nemzetekre is.


Talán az afrikai érintetlen benszülött törzsek illetve felfedezetlen szigeteken élő törzsekröl mondhatnánk hogy echte kb. hasra paskolva 80%-ban. Mert ugye nemcsak a jelent kell nézni hanem a földrajzi területek korszakainak népvándorlását.


Pl. Pannonia bizonyos területén éltek kelták is anno.


Azért írtam ha csak matekozni akar akkor így számoljuk ha a valóságot akarja tudni és komolyan érdekli, akkor a történelmet, város történelmet, földrajzot és lehetne sorolni kég mit kell elővennie ahhoz hogy meg tudja mondani hogy mennyi %-ban olasz.

2022. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
14-es 17-es vagyok.
2022. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
* még mit kell elővennie
2022. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!