Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van itt olyan amatőr családfak...

Van itt olyan amatőr családfakutató aki segítene megtalálni az egyik ági dédszülőket?

Figyelt kérdés
2023. jan. 26. 10:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
7%

Azt nehéz megtalálni ha a 2000-es években születtél, mert pl. familysearch-on ujabbak még nincsenek.


Levéltárba kéne menned.

2023. jan. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
35 vagyok és nagyapám szülei érdekelnének! Én valamiért semmit nem találtam. Nagyapa 32-es.
2023. jan. 26. 11:05
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
Familysearch-on kutattad?
2023. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

A 32-es születési adatok sincsenek fent a familysearch-on. Pl. vannak olyan országok ahol még 1900-as évek elejei se.


Egy két jó tanács, ha falu akkor meg kéne nézned hogy melyik nagyvároshoz tartozik az anyakönyvezése, azt a Központi Statisztikai Hivatal oldalán találod úgy emlékszem,már linkelték azt is más kérdésnél, és akkor ugye azt is nézned kell, hogy régen más volt a városok, falvak nevei is, mert van ilyen is.

2023. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%
Ha tudod a dédszüleid nevét akkor a nagyszüleid születési dátuma alapján tudod kikövetkeztetni, hogy 1 vagy két évvel előbb házasodtak, ha a nagyszülőd volt az első gyerek.
2023. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Házassági anyakönyvi bejegyzésnél keresd.
2023. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%

Illetve földrajzilag kell behatárolnod, mert vándorolhattak is.

Arcanum régi újságai között is csekkolható, hogy nem-e írtak a régi újságok róluk. Régen a házasság kihirdetése újságban is volt, illetve ha híres akkor simán újságba is olvashatsz róla. Néprajzi gyűjteményben is érdemes keresgélni. Ezek mind segítségek, mert be tudod határolni hol keresd.


Bocsi hogy egyesével írtam és nem egybe, csak így jutottak eszembe, hogy mik lehetnek a segítségek.

2023. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Adott esetben a familysearchnál ne a keresöt használd, hanem az adott település beszkenelt anyakönyvek fotói között. Ehhez a képeket neked kell végiglapozni, amíg megtalálod. Van olyan, ahol ezek már benne vannak a fotók között, de nem mindenhol.
2023. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Familysearch oldalon kerestem, de semmi.

Amit tudok: Nagyapa születési éve, ami 1932.

Dédszülők neve + település.


Ezért kérnék segítséget.

2023. jan. 26. 11:26
 10/38 anonim ***** válasza:
91%

8-as jól írja.


Amugy pl. feljegyzésekben is csekkolhato, hátha az anyakonyvi bejegyzés képét már csatolta valaki, akkor gyorsabban megtalálod. Illetve van olyan telepules ahol van nevmutato, ugy gyorsabban megtalalod, de ha egyik se, akkor bizony egyesevel lapozni kell a 700 vagy 400 oldalt.


Vannak testvérei is nagypapádnak? Ha egyedüli gyerek akkor számolj visszafelé kb. 18 vagy 20 évet, mert ugye 1930-as házassági anyakönyvi bejegyzés sem nyilvánosan kutatható. Vannak korlátozások.

2023. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!