Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Zóka vezetéknév milyen eredetű?

A Zóka vezetéknév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2023. febr. 25. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Zsókából ered. A Zsóka pedig az Erzsébetből. Röviden ennyi.
2023. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége. Elírtak egy betűt.
2023. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Simán lerövidítették a Zsókát.
2023. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az Erzsébet és a Zsóka is héber eredetű. Tehát lehet van rá esély hogy izraeli vagyok?
2023. febr. 26. 16:19
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Akkor most képzeld el a helyzetet, gyereked lesz és a neveken gondolkodtok, megtetszik egy név, ami mondjuk német, akkor már német a gyerek?
2023. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De én nem a keresztnévről beszélek, hanem a család névről
2023. febr. 26. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:

A Zsóka mióta héber eredetű bocs?


A Sophia név vagyis a Szófia név magyarosítva,és az görög eredetű.


Nézz utána!


Magyarán valamelyik ősödnek Szófia nevű anyukája volt és ez egy anyai eredetű vezetéknév.


Ne hari hogy ezt mondom, de butus gondolatmenet alapján gondolkodsz. Inkább olvass névtörténeti dolgokat.

2023. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es az izraelieknek nagyon nem ilyen a vezetéknevük. 7-es vagyok.
2023. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Javítom bocs én tévedtem, besültem :D a Zsóka csak rokon név a Zsófiával. :D De én nem szégyellem bevallani, hogy benéztem a nevet.


És abban igazad van, hogy héber eredetű, de az nem jelent semmit, erre írtam a butus gondolatmenetet, de nem sértésből, hanem aranyos, hogy keresztnév alapján erre következtetsz, de a magyar vezetéknév adásnál voltak tényezők ami után kapta a nevét az ember,és ebben a helyzetben anyai eredetű a vezetéknév. Legalábbis sanszos.


De a héber vezetéknevek nem ilyenek.

2023. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Zsóka:[1] a Zsófia és az Erzsébet beceneve.[2]


Bár a wikipédia is jelzi, hogy a Zsófia beceneve de az Erzsébet beceneve is lehet. Magyarán akkor ebben neked is igazad van és nekem is, mert ha az illető Erzsébet akkor héber eredetű név, ha az illető Zsófia akkor meg görög eredetű név.


De a név eredete nem egyenlő azzal, hogy izraeli származású az illető, ahogy írták is egyik válaszban. Az egyik felmenődnek vagy Erzsébet vagy Zsófia volt a neve és így lett a Zsóka vezetéknév ami azt jelezte, hogy Zsófiának vagy Erzsébetnek a gyereke.

2023. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!