Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Újraházasodás lehet korrekció?

Újraházasodás lehet korrekció?

Figyelt kérdés

Házassági bejegyzéseknél B. Réka hozzáment feleségül T. Árpádhoz, igen ám, de jó másfél évvel később hozzáment feleségül T. Áronhoz is. Válásról, házasság felbontásáról nincsen fellelhető információ a két időszak között. Meglepő, hogy mindkét férj Áron nevet visel és Árpád nevű egyénből továbbindulva vakvágányra futok, mintha nem létezne.


Létezik, hogy ez egy korrekció akar lenni? De akkor miért nem a régi bejegyzést húzták át és írták fölé a helyes nevet?



2023. máj. 29. 19:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mindkét férj Á-val kezdődő nevet visel!
2023. máj. 29. 19:23
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

1. A szöveged zavaros: "hozzáment feleségül T. Árpádhoz, ... másfél évvel később hozzáment feleségül T. Áronhoz is.". Majd később. " mindkét férj Áron nevet visel".

2. Lehet, hogy a férj nevet változtatott, és azt vezették be így a házassági nyilvántartásba.

2023. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészen biztos, hogy ugyanarról a B. Rékáról van szó, akkor lehet, hogy a férj megváltoztatta a keresztnevét, és az anyakönyvben nem lehet radírozni, kisatírozni és áthuzigálni a bejegyzéseket.

A másik ötletem, hogy KÉT B. Réka nevű menyasszonyról van szó, egyikük T.Árpádhoz, a másik másfél évvel később T.Áronhoz ment hozzá.

2023. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az első férj meghalt.
2023. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
kettős házasság Magyarorszáon bűncselekmény, amelyet az követ el, aki házasságának felbontása nélkül új házasságot köt.
2023. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hű, most jól megkavartatok. Ezekre nem is gondoltam, de igazatok lehet... Megpróbálom kizárni mindet.
2023. máj. 29. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Végig kell menni a apírokon mit elhet kinyomozni.
2023. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mikor történt?
2023. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha a nő biztosan ugyanaz, akkor valószínűleg az első férj meghalt. Ennek igazolásához nézd át a két házasságkötés közti halotti anyakönyveket. Másfél évnyi nem is sok.
2023. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető: én még mindig nem tudom 100%-ra, hogy hívták az egyik dédanyámat, mert ellentmondásosak a dokumentumok.
2023. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!