Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik okostelefonhoz valami...

Létezik okostelefonhoz valami gps jel korrekció?

Figyelt kérdés
Gps koordináta, vagy csak simán közműtérkép alapján szeretném egy területnek a sarokpontjait illetve határvonalait megjelölni, létezik valami kiegészítő amivel pontosabbá tudom tenni a telefonos helymeghatározást? Nem feltétlen cm pontosan kellene.

2023. márc. 16. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendeld meg egy cégtől, ami földméréssel foglalkozik, ők kiviszik a milliós értékű készülékeiket és mm pontossággal kijelölik neked a sarokpontokat. A telefonoddal hiába próbálkozol, az nem veszi a nagyobb pontossághoz szükséges frekvenciájú GPS jelet.
2023. márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na igen, nem jól fogalmaztam. Nem első és utolsó eset, tehát nem egy területről lenne szó hanem később is használnám, azt szeretném elérni, hogy ne kelljen szolgáltatót hívni.
2023. márc. 17. 00:05
 3/10 Med_fet_ati ***** válasza:
100%
Létezik, bluutoothos modul formájában is... de nem lesz olcsó.
2023. márc. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Amit te akarsz az szabálysértés és pénzbírsággal büntethető. Jogosulatlan tevékenység, amihez nincs megfelelő képzettséged.
2023. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Med_fet_ati ***** válasza:
80%
#4 amíg nem hivatalos eljárásban teszi, nem jogosulatlan tevékenység. Rengeteg építőipari, mezőgazdasági szakember végez saját célra ilyen méréseket.
2023. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak hivatalos forma létezik. Gondolj bele, aki rendőrnek adja ki magát és zsebre lefizetik, akkor ő sem vét a törvény ellen mert nem hivatalosan bírságol...Az, hogy sokan végeznek saját célra ilyen méréseket nem változtat azon, hogy jogosulatlan tevékenység. Saját célra nem is tudja, hisz a szomszéd is érintett...
2023. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Med_fet_ati ***** válasza:
100%

#6 nah akkor mondok pár példát a hétköznapi életből: kimegy a földműves a hatrába, ott van egymás mellett húsz telek. Abból egy az övé. Előveszi a GPS-t, kitűzi melyik terület a sajátja, és megműveli.

Vagy van egy építési terület, ami tíz hektár. Kell rá építened egy parkolót. Elővszed a GPS-t, kitűzöd magadnak hol kell leburkolni. Ez még csak a szomszédot sem érinti, hiszen telken belül vagy.

Ezek ma már teljesen hétköznapi esetek, ez nem egy hivatalos eljárás, ez egy technológia, ami leváltja a mérőszalagot.

2023. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Telefonhoz nincs korrekció.
2023. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 20 hektáros tábla, kellene rajta 12 hektár kukoricát, 3 hektár repcét, 5 hektár búzát vetni. Nehogy már engedélyhez kötött legyen GPS-el kimérni a vetést 😆


Geo mapper a készülék neve, évek óta ezzel dolgoznak nálunk a TSZ-ben. (1-2 milla)

2023. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a GPS dologban biztosan van ráció, mert kb 2005 lehett amikor rá kérdeztem a főnöknél hogy mi a nyavalya ez a sok szám meg ékezet a tervrajzon... Mire Ő, a telekhatár meg a főfalak GPS koordinátái. Nem is nagyon feszegettem a dolgot, mert akkor még hírből sem tudtam mi az az okos telefon. Persze a tulaj eldicsekedett vele hogy voltak nála földmérők...
2023. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!