Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akkor most mi is az a másod...

Akkor most mi is az a másod unokatestvér?

Figyelt kérdés

Szóval megnéztem wikipédián hogy mi az. Ott úgy írta hogy: valamelyik nagyszülő testvérének az unokája.

De nekem a családom úgy mondta hogy az anyumnak vagy apumnak az unokatestvérének a gyereke az én másod unokatestvérem.

Ezt csak úgy megjegyzem hogy olyat is halottam hogy az unokatesómnak a gyereke az én unokatesóm.

De akkor most melyik az igaz ez a három állítás közül?



2023. aug. 16. 13:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
De most ahogy így elolvastam amit írtam az első kettő állításom nem ugyanaz csak máshogy magyarázva?
2023. aug. 16. 13:23
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Unokatestvér: Nagyszülő ugyanaz

Másodunokatestvér: nagyszülő testvér


Legalábbis nálunk így mondják

2023. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Másod: a dédszülő ugyanaz
2023. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Masodunokatestver az, aki valamelyik szulod unokatestvere.
2023. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki másod-unokatestvéred, akkor

valamelyik szülőtök unokatestvére egymásnak, és

valamelyik nagyszülőtök testvére egymásnak, és

van egy közös dédszülőtök.

2023. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

első unokatesó: első egyenes ági felmenő, tehát szülő testvér

második: második egyenes ági felmenő, tehát nagyszülő testvér

harmadik:dédszülő testvér...

2023. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Az #5 is tokeletesen leirta.

Amelyik lepontoz, annak mi nem vilagos?

2023. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 De, az első két állításod pontosan megegyezik. Az unokatesód gyereke neked a magyar nyelvben senki, nem unokaöcséd/húgod, az a tesód gyereke.

Angolban erre sokkal több szó van, pl. az unokatesód gyereke az first cousin once removed, az, hogy valaki hanyadik unokatestvér, attól függ, szélességében milyen távol van tőled a családfán, a valahányszor "removed" meg az, hogy függőlegesen hány szinttel odébb (a saját testvéred a széltében és függőlegesen is 0 távolság).

2023. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
0%
Nekem is úgy tanították, hogy az unokatesód gyereke. De nálunk az unokatesóim már mind felnőttek voltak amikor én születtem és a gyerekeik is idősebbek nálam. Szóval az apám testvéreinek ők az unokáik. Ilyenkor hivatalosan van rá szó, hogyha az én apám és az ő nagyapjuk testvérek?
2023. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

#9 Magyarul nincs. Unokahúg, unokaöccs lehet esetleg sokaknál, de többnyire az a szokás, hogy a nevüket mondjuk, és ha kell, elmagyarázzuk a rokonságot. A nagyszülő testvéreire sincs szó. Legtöbb családban nincs is ilyen típusú rokonok között akkora kapcsolat, hogy indokolt legyen - nekem gyanús, hogy ez azért nem alakult ki a magyar nyelvben, mert agrárországként minden család szülővel-nagyszülővel élt a saját tanyáján, az unokatesó unokatesója meg jó pár km-rel arrébb.


Én egyik szülőm viszont az unokatestvéreivel együtt nőtt fel gyakorlatilag, mai napig kalákában dolgoznak egymásnak, másodunokatestvéreimmel sok közös gyerekkori emlék van. Nagyanyám egyik testvérét csak öreg keresztnek hívjuk, tizenévesen tudtam meg, hogy azért, mert amúgy apám keresztanyja. :D Kialakítják a családok a saját elnevezéseiket, ha szükséges, de hivatalosan nincs magyar szó az ilyenekre. Amióta felnőttünk és sokan elköltöztünk, az például nyilvánvaló, hogy nekem a másodunokatestvérem gyereke kb. senkim, az unokatestvérem gyereke meg az a cukiság, akit évente háromszor látok. Nem kell név rá.

2023. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!