Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi ez a családfa felkutatás...

Mi ez a családfa felkutatás mánia?

Figyelt kérdés
Itt a GYK-n is rengeteg ezzel kapcsolatos kérdés van. Akik fel akarják kutatni az elődeiket, általában milyen célból akarják? A származásukra kíváncsiak, hogy mondjuk az ükszülei külföldiek voltak-e? Csak mert belegondolva, azzal, hogy megtudja, hogy az ükapja neve Kovács Géza (random név) volt, azzal az információval nem sokra megy.

2023. szept. 1. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Tudni akarja, hogy valaki-e. Hogy aztán más orra alá dörgölje.
2023. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
De ha nem Kovács Random Géza volt az ükapja, hanem Hammerschmidt (hogy azért egy kicsit maradjunk a kovácsnál) Miklós kereskedő, akinak anyai nagyapja, egy bizonyos Alois Eduard Leeuwenjager hírneves oroszlánvadász, Togo királya, és a Mit főzzünk a sivatag homokjában? című szakácskönyv szerkesztője volt, 365 gyermek édes-, és 873 mostohaapja?
2023. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a nagy részük nem tud eléggé érvényesülni az életében, és azzal próbál kitűnni amit esetleg az ősei értek el.
2023. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ez jó elfoglaltság. Apámmal szoktam megbeszélni, milyen érdekességeket találtam. Pl. a nagyanyjáról nem tudta, hogy volt egy törvénytelen gyereke, aki az első világháború előtt született.

Számomra érdekes dolog visszamenni az 1700-as évek elején született ősökig.

Nem azért álltam neki, hogy jaj, majd biztos kiderül valami nemesi származás.

2023. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekem kicsit olyan, mint egy időutazás. Ahogy épp kutatom fel az őst, kerülnek elő a gyerekeik, olyan, mintha megelevenednének előttem. Egyik ükapám, sőt annak apja is írástudatlan kanász volt. Faluról-falura bukkantak fel az anyakönyvekben, mindenhol született 1-1 gyerekük, sok ugye meg is halt.

Nézem az összefüggéseket: abban az ágban, ahol sokat vándoroltak a szülők a munkájuk miatt, ott több leszármazott is disszidált, XX. század elején vagy később, amíg apám ágán, ahol sima parasztok (előtte meg jobbágyok) voltak, 200 éven át ugyanabban a faluban éltek, házasodtak.

Annyira jellemző apámra is ez a változtatni nem akarás, félünk az ismeretlentől.

Úgy érzem, a néhai nagyszüleimet is jobban értem azáltal, hogy a soha nem ismert dédik, ükszülők életéről kapok információt.

De pl. azt is így tudtuk meg, hogy dédapámnak valami simlisség van a halála körül: a család mást tudott halál okként, mint ami a halotti anyakönyvben szerepelt.

2023. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Bevallom, én nem kutatom, de talán nem teljesen off.

Csak elbeszélésből tudom, milyen sokszínű a felmenőim világa.

Van morva származású nagymama, épületasztalos párjával. Másik nagyapám bútorasztalos. De a két ágon megtalálható kocsmáros, katonatiszt, mozdonyvezető is. Származási hely szerint Magyarország mellett Csehszlovákia (déli rész), Románia (Erdély). Messze nem írtam le mindent, de érdekes. És ezekhez az emberekhez sok érdekes történet is fűződik.

2023. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Én leszarom. Apai és anyai ágon is nemesi családból származom. Mit kutassak rajta? Attól még egy csóró lúzer nyomorult maradok.
2023. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem árt vele senkinek, ha érdekli miért ne kutathatna utána valaki?
2023. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

1. jó nagy ökörséget írt...


akinek eleve nincs történelmi érdeklődése, annak nem sokat fog mondani, bár a saját felmenői érdekelhetik, de aki bele tudja a talált dolgokat helyezni az adott korba, annak igazán hasznos, érdekes hobbi

2023. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%
…és még az is kiderülhet, hogy déd-déd-dédpapó zsellér volt, déd-déd-dédanyó meg ősi mesterségből élt.
2023. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!