Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi ez a családfa felkutatás...

Mi ez a családfa felkutatás mánia?

Figyelt kérdés
Itt a GYK-n is rengeteg ezzel kapcsolatos kérdés van. Akik fel akarják kutatni az elődeiket, általában milyen célból akarják? A származásukra kíváncsiak, hogy mondjuk az ükszülei külföldiek voltak-e? Csak mert belegondolva, azzal, hogy megtudja, hogy az ükapja neve Kovács Géza (random név) volt, azzal az információval nem sokra megy.

2023. szept. 1. 15:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
#10 Mert mi van akkor, ha zsellér volt?? A te dédunokáid meg a gyakorira idehányt idióta válaszaidat fogják találni, az mondjuk gázabb, mint hogy valaki zsellér.
2023. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

11. Ti nem folyamatában olvassátok a válaszokat? Az első azt írja, hogy azért, hogy felvághasson a felmenőkkel. Erre írja a 9., hogy ökörség mert, akinek nincs történelmi érdeklődése. De nincs szoros összefüggés a 9. és 10. között. Csak azért írtam a tizediket, hogy ha azért érdeklődik valaki az ősök felől, a dolog még fordítva is elsülhet.

Egyébként a 6.-at is én írtam, de úgy látszik az is csak hányadék. Pedig megválaszolja a kérdést szerintem.

2023. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Engem azért érdekelne, mert német őseim vannak, betelepítéskor kerültek ide.

A férjemnek meg nemes felmenői, őt meg azért.

De se időnk, se pénzünk ezzel foglalkozni.

2023. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

#13

Pénz nem is kell hozzá, mert online, ingyenesen elérhető, de idő az mondjuk igen. 🙂

2023. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%
A legjobb barátnőm alapból nagyon szereti a történelmet, érdekesnek találja. Szeretett volna történésznek tanulni. Ő például imádja kutatni a családját, és mindig meséli nekem hogy éppen miket tudott meg. Szerintem ez beállítottság kérdése. Van aki azért csinálja mert iszonyatosan érdekli maga a történelem, van akit pedig az foglalkoztat hogy milyen események vezettek ahhoz hogy ő végül létrejöjjön. Engem speciál abszolút hidegen hagy, mondjuk maga a politika, háborúk, gazdaság, és minden hasonló is kegyetlenül untat. Ennek megfelelően családkutatást is csak muszájból csináltam (most is kellene történelemre, de még nem vettem rá magam). Számomra bizarr, hogy azért érdekeljen egy idegen teljes életútja, mert a rokonom. Pedig jómódú és viszonylag tekintélyes család voltunk egykor, szóval akár még büszke is lehetnék és zenghetnék itt ódákat a dicső múltról, de attól még ugyanúgy nem tudom megvenni a kiló kenyeret, szóval nekem olyan mindegy :D
2023. szept. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Én az egyik szülőm halála után kezdtem kutatni azt remélve, hogy kicsit több információt találok a felmenőiről, mivel az ő ágáról keveset tudtam. A Familysearch oldalon találtam is két távoli unokatestvért, akik szintén a családfájukat kutatjàk, és akikkel kicsit leveleztünk, sztorikat meg infökat cseréltünk, érdekes volt. Egyikük szintén az apja halála után regisztrált, ilyenkor az emberben sok kérdés van, hogy milyen múltja van igazából a szülőmnek, milyen események formálták a család életét. Én azt találtam, hogy mind szegény emberek voltak, akik rengeteget dolgoztak, és én pont ezért nézek fel rájuk. Nem kell ahhoz arisztokratának lenniük, hogy az ember büszke legyen az őseire.
2023. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%

Mert mindenkinek van egy mániája!


PL:. van akinkek az a mániája, hogy tankkal végig megy Románián!:

https://www.youtube.com/watch?v=EWCBLTyarfg


Puzsérnak meg ez a mániája:

https://www.youtube.com/shorts/4hAagDVTyiQ

2023. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

Én “megörököltem” a családfakutatást. A nagymamám nővérei foglalkoztak vele (sajnos már egyikük sem él), felhalmozódott sok irat, és amikor megjelent az internet, segítettem online családfát készíteni. Az új adatbázisok nagy segítséget jelentenek a bővítésben, felbukkanak olyan rokonok, akiknek a létezéséről korábban nem lehetett tudomásuk.

Alapvetően egy jó hobbi, ami által a magamfajta történelemszerető ember lefoglalja magát.

2023. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!