Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatásban ki számít...

Családfa kutatásban ki számít közvetlen hozzátartozónak és hogyan igazolható?

Figyelt kérdés
Próbáltam tájékoztatást kérni családfa kutatásban. Anyakönyvi hivatal emailban tájékoztatott hogy nem adhat ki információkat, csak közvetlen hozzátartozónak. Nem értem a saját déd vagy ükszüleim nekem nem hozzátartozóim/családtagjaim? Hogyan bizonyíthatom, hogy családfakutatás céljára valóban déd- vagy épp ükszülők után nyomozok. Még ha élnének biztosan lenne náluk valamilyen személyazonosító okmány. De mivel elhunytak hogyan bizonyíthatnám be a rokonságot, vagy a dédunoka nem számít hozzátartozónak?

2023. szept. 9. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd meg a hivatalt.
2023. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Közvetlen hozzátartozó: szülő, testvér, gyerek, feleség(?).

Az összes többi általad is említett már csak ezeken keresztül kapcsolódik, azaz nem közvetlen.

Hogy ezeket miért nem adják nem igazán értem, de úgy látszik ez van.

2023. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Halotti anyakönyvi kivonattal például.
2023. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Szeméylesen próbálj meg bemenni, mailben általában nem foglalkoznak vele / próbálnak leszerelni.
2023. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
familysearch.org oldalon nézd meg, tele vannak anyakönyvekkel.
2023. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Közvetlen hozzátartozónak az egyenesági rokonok számítanak.


"Egyenesági a rokonság azok között, akik közül az egyik a másiktól származik. Egyenesági rokonság áll fenn az előd és utód között. Az elődöket felmenő, az utódokat lemenő rokonoknak nevezzük. A felmenő egyenesági rokonok: szülő, nagyszülő dédszülő. Lemenő egyenesági rokonok: gyermek, unoka, dédunoka"


Igazolni születési vagy halotti anyakönyvi kivonattal lehet amit az adott település hivatalából lehet kikérni vagy (újra) kiállíttatni. Ehhez szükséged van a dédszülő gyerekének (nagymama vagy nagypapa) meg unokájának (anyud v apud) születési (vagy ha úgy van akkor halotti) anyakönyvi kivonatára. A te születési anyakönyvi kivonatoddal igényelheted a szüleidét is, azokkal meg a nagyszüleidét. A lényeg, hogy bizonyítsd rzekkel az egyenesági rokonság meglétét.

2023. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!