Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Csonka, Glönczi vezetéknevek...

A Csonka, Glönczi vezetéknevek egyértelműen úgymond "roma vezetéknevek"?

Figyelt kérdés
Tudom, volt már ebben a rovatban is hasonló kérdés, de az utóbbi időben azért gondolkodtam el ezen három családnév eredetén mert van "Csonka" vezetéknevű ismerősöm 2, ebből mindkettő c, de a legtöbben azt mondják mégsem ez a jellemző. Ugyanakkor "Glönczi" is van a baráti társaságomban, viszont ő teljesen "fehér" magyar, másik fórumon megkérdezte valaki a "Glönczi" vezetéknév eredetét és rögtön "kiokosították", hogy az csak roma. Most akkor hogy van ez, mivel ezt így ellentmondásosnak érzem.

2023. szept. 12. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon van 100%-ban cigány név, talán csak a Kolompár. Még Lakatost is ismerek full fehéret.
2023. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt Csonka nevû évfolyamtársam, semmi "ciányos" nem volt rajta/benne. Volt Lakatos ismerõsöm, full fehér. Ismertem Gönczit, szintén full fehér.
2023. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem Gönczi, Glönczi.

Glonczi, Glönczi - romanév.

2023. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A Glönczi nevet nem is hallottam még. Gönczit már igen (fehér) és Glonczit is (roma).
2023. szept. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A Csonka egyáltalán nem csak romákra jellemző név.
2023. szept. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2023. szept. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Nincsenek roma vezetéknevek.
2023. szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
A Glönczit nem hallottam, de Glonczit igen, és roma. A Lakatos, Rézműves, Kolompár, Ruszó, egyértemű roma, akkor is ha fehér bőrű. A romaság nem feltétlenül a bőrszínen múlik. A Balogh is 99%-ban roma, de ismerek egyet aki nem az, és rettentően rasszista, gyűlöli a romákat.
2023. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
12:24: Igen ezek mindenképpen olyan vezetéknevek amikből nem hinném, hogy van nem roma felmenőkkel rendelkező fehér, mivel a Rézműves eleve cigány foglalkozás volt pár száz évvel ezelőtt. A Lakatosból illetve a Baloghból biztosan van sok nem roma származású is.
2023. szept. 13. 12:29
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok más név van, amiről rögtön romára asszociálok, pedig sok a nem roma is, Horváth, Budai...


De ami tipikus az a Gloczi, Kanalas/Kalányos, Kolompár, Lakatos, Ruszó, Dudu...

2023. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!