Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű lehet a Lember...

Milyen eredetű lehet a Lember vezetéknév?

Figyelt kérdés
dec. 28. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fenti link alapján észt, de elég németesen hangzik, szerintem inkább az lesz.
dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Ukrán lesz. Lemberg Ukrán város alapján.


[link]

dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
3+ De az ilyet rendszerint álnév használatához alkalmazzák. Magyarul, aki ezt a nevet mondja, de igazolni nem tudja-az esélyes, hogy valamit rejt.
dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Ukrán? Lemberg meg a német neve...
dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5 Lemberg, a legnyugatosabb ukrán város, ha a linkre rákattintottál volna, mindent értenél és nem itt értetlenkednél.
dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hangzása az németes
dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolnék, hogy a ma Ukrajnában található, Lviv város német nevéből, a Lembergből ered a név.
jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem németesnek hangzik, így lehet német, osztrák, svájci eredetű, de utalhat zsidó eredetre is. A Lemberget nem keverném ide, mert akkor Lemberger lenne szerintem (bár természetesen előfordulhat, hogy eltorzul egy név az évszázadok során). Illetve ukrán akkor sem lehet a név etnikai eredetét tekintve (Lemberg egy soknemzetiségű város volt a Monarchiában jelentős osztrák, lengyel és zsidó lakossággal).
jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Na igen, nekem pont az jutott eszembe, hogy anno esetleg a Lemberger nevet elírták az anyakönyvben.
jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!