Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kit érdemes megkeresni családf...

Kit érdemes megkeresni családfakutatással?

Figyelt kérdés
Ha szakembertől vagy weboldaltól megrendeli az ember a kutatást, akkor milyen eredmények várhatók?

febr. 11. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez nagyban függ attól, hogy egyszerű parasztok vagy nemesek voltak-e az őseid. Utóbbi esetén egészen a nemesi rang megszerzéséig (értsd, akár az 1200-as évekig is el lehet jutni). Viszont az először említettnél, max az 1700-as évekig, amikoris bevezették az anyakönyvezést.
febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Én az 1800 évek elejéig jutottam levéltárban, nagyaynámmal átnéztünk egymillió nevet órákón át hatalmas vastag kézzel és tintával írt anyakönyvi nevekből

Ha valakinek fizetsz nyilván ő majd helyetted visszakutatja itt szükséges a legkorábbi felmenőd akiről tudsz neve és születési helye ideje, a többi benne van az anyakönyvekben de ismétlem én sem jutottam csak 1800-as évek elejéig

febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Amit 2-es válaszadó említ, mint családfakutatási forma, ma már kényelmesen végezhető otthonról, online. A Familysearch oldalon az anyakönyvek jelentős része elérhető, ingyen. Időigényes a böngészés, de érdemes megpróbálni.
febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
3# ezt szokták mondani, de az én családomból 0 anyakönyvet értünk ott el.
febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

#4: Vagy csak rosszul kerestétek, esetleg olyan területről, amiket nem engedtek anno lefotózni (pl. Erdély, Pest és Zemplén megye); netán megsemmisültek a történelem folyamán (volt rá sajnos elég lehetőség).

Ha nem a jelzett területeken keresel, akkor írj egy településnevet, esélyíes, hogy megtalálom (vagy találok valakit a megfelelő FB-csopportban, aki tud segíteni).

febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz ilyet tanácsolni, mert sajnos nagyon sok a csaló cég. Én jobban bízom a saját kutatásomban. Ahol szükséges, ott megoldom/megoldottam azt is, hogy levéltárba menjek. De online nagyon sok mindent lehet találni, nem csak Familysearch oldalán.
febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!