Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vezetéknév változtatás esetén...

Vezetéknév változtatás esetén hivatkozni, családfát hogyan igazolni?

Figyelt kérdés

Szeretném a vezetéknevemet megváltoztatni, édesapám méltatlansága miatt. Egész életemben nem törődött velem, ezt az indokot elfogadják hivatalosan?


Másik:


Egyenesági felmenőm nevét szeretném felvenni, az egyiket tudnám igazolni (ükapa) viszont a másik felmenőn azt hiszem neki az apukája, ilyen esetben is felvehetem? A rokonság fennáll.


Családfát tudnék bemutatni, viszont nem tudom ilyenkor a kormányhivatal ezeket az adatokat le tudja-e kérni vagy nekem kellene egy kutatónak fizetni, ilyen esetben..


Mindenképp felszeretném venni, de ha ez nem megoldható, akkor maradna az ükapám neve.



márc. 10. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18 éves akkor megváltoztathatod a vezetéknevedet.

Azt nemtudom, hogy te adhatsz-e meg, de egyik ismerősöm kapott egy listát abból választott. Fizetni kellett érte

márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de számomra nem egyértelmű ez családfa kutatásos dolog, hogy hogy jön a képbe:D


Én dédim anyukája vezetéknevét vettem fel (ez is ükszülő talán?), nekem az érintett emberek anyakönyvi kivonatát kellett bevinnem, (amiben ugye látszik, hogy kinek hogy hívták az anyját-apját, mi volt a nevük)


Indoklásnak kettőt célszerű írnod. Nálam az egyik a rossz viszony volt az apám felőli családdal, a másik meg valami olyasmi volt, hogy az anyám felőli őseimre büszke vagyok és ezért szeretném viselni az általuk is viselt nevet. De ha nem vagy biztos a megfogalmazásban, akkor biztosan segít neked az ügyintéző, hogy, hogy jobb megfogalmazni

márc. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Ez nem így működik, nem egy listából fogok választani..


2. De a dédapám magyarosítás előtti nevét szeretném, így ezt nekem kell igazolni. 1907 körül született.. ezért kell kutatnom!


Igen, apámnal való kapcsolatra és a családi név megőrzésére fogok hivatkozni.

márc. 21. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A dédapád névváltoztatásról szóló irata esetleg nincs meg nektek véletlenül? Magyarosítás esetén is kapnia kellett.

De a lényeg, hogy a kutatás részét mindenképpen neked kell megcsinálnod, ők nem keresgetnek neked semmit

márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. Nincs, de már kerestetem a papírokat. Nehéz, mivel ő magyarosított, de még az ükapám is tanította, akkor még az eredeti nevén.
márc. 22. 11:30
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Ráadásul Budapesten magyarosíthatta.
márc. 22. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!