Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nem akarok nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az én biológiai apám és anyám nem voltak házasok. Aztán anyám hozzáment a nevelőapámhoz amikor 3 éves voltam, és valamiért nem tudták megváltoztatni a nevemet. Most 17 éves vagyok nem sokára nagykorú, és azt akarják, hogy ugyanaz legyen a vezetéknevem mint nekik és a testvéremnek. De én ezt nem szeretném, én sem tudom, hogy miért de valamiért nem akarom. Hogy tudnám ezt elmondani nekik?

2021. jan. 26. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
He?
2021. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van megtagadni a névváltoztatást. Ugyanis a saját vezetékneveddel nőttél fel, ez az identitásod, mindenki így ismer, ragaszkodsz hozzá.

Ne engedd meg. Nélküled nem tehetik meg. Neked is alá kellene írnod a kérvényt.


Mondd azt: ragaszkodom a nevemhez, a nevem a személyiségem része, skizofrén dolog lenne megváltoztatni. Nem írom alá a kérvényt, és megpanaszolom, ha erőszakkal meg akarják változtatni. Egyébként a családsegítő szolgálat, a gyámhatóság és a bíróság is melléd állna ebben az ügyben.

2021. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod alá, és kész.


Egyik osztálytársam anno ugyanígy az apja nevét használta, holott elhagyta őket, és a gyerek utálta is, mégsem vette fel a nevelőapja nevét.

2021. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
A vezetéknév változtatási kérelem egy hosszú lista, nagyon meg kell indokolni. Ha anyád helyetted beadja, akkor mondd meg neki, hogy fiatalkorú vagy, nem kiskorú és ha a hátad mögött elindítja az eljárást, te meg fogod fellebbezni. Ez nagyon súlyos, erőszakos merénylet lenne a személyiséged ellen, és súlyos traumát okozna, mely depresszióhoz, önazonosság válsághoz is vezethet. Anyád nem normális, már ne is haragudj.
2021. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Megmondom, miért nem akarod.

Azért, mert A NEVED TE MAGAD VAGY. Téged jelent, a személyiségedet, a múltadat, a jelenedet, a lelkedet. Úgy érzed, mintha a személyiségedtől akarnának megfosztani.

Ebben a témában ne is engedj meg vitát. Jelezd, hogy jogi lépéseket teszel, ha a hátad mögött akar anyád kijátszani.

2021. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Igen, én is úgy éreztem mintha egy darabot akarnának elvenni belőlem, csak nem tudtam, hogyan öntsem szavakba amiket mondani szeretnék.
2021. jan. 26. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a névvel születtél! A neved = TE.
2021. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid döntötték el, hogy mi legyen a neved, a születésedkor.

Nem pedig most az egyik szülőt és az ő férje, aki neked nem szülőd.

Felnőttkorodban változtathatod meg te magad. Akkor sem mások.

2021. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor az történt, hogy nem felvetették, megkérdezték,hogy szeretnéd-e, hanem be lett jelentve; hogy " meg fogod/meg fogjuk változtatni a neved." ?

Az úgy eléggé aljas úgy betámadni valakit,hogy rákényszeríteni. Szerintem szánalmas húzás lenne ez így, ha csakúgy bedobják,hogy "Meg lesz változtatva a neved." Ha csak kedvesen megkérdezik, felvetik, hogy akarod-e, az úgy már jó, ha utána nem erőszakolják rád, de hogy ki se lett kérve a véleményed, az brutál.


Majd írd meg légyszi, hogy sikerült-e,hatni rájuk.

2021. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!