Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen rokonsagba vannak...

Milyen rokonsagba vannak egymassal a lentebb mellekelt abran lathato szemelyek?

Figyelt kérdés

LINK:

[link]


márc. 27. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Ilyen kérdés már volt, ők komák egymásnak
márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom,hogy volt e ilyen kerdes,mert magam sem tudnam,hogy kerdezzem meg. Azert is rajzoltam le.
márc. 27. 10:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

14-15 másod-unokatesók, mivel ha jól értelmezem, akkor ott a nagyszülők testvérek voltak, és a dédszülők a “közös felmenők”.

A 7-14 között meg.. “az unokatestvérem gyereke” tulajdonképpen lehet hívni unokaöccsnek/húgnak..


2. konkrétan semmi, nagggyon távoli rokon..

márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

4 es gyerekenek a gyereke.... Tehat az unokaja

es a 4es testverenek (azaz 5os) unokaja.


A ket unoka milyen rokona egyamsnak?



Es mi a velemenyed 2 es csaladfarol?

márc. 27. 11:46
 5/14 anonim ***** válasza:

A 4-es és az 5-ös unokái egymásnak a másod-unokatestvérei. De ugye ezt írtam is.. Mivel a nagyszülők testvérek, és a két dédszülő mindkét “unokánál” azonos.


Kifejtve:


(Első) unokatestvér - Szülő testvérének gyereke. Tehát a példádban a 6-7-8-9-10 unokatestvérek.


( 8-9-10-nek az 5-os számú a nagynénje/ nagybátyja. A 6-7-nek pedig a 4-es a nagynénje/nagybátyja)


Másod-unokatestvér (dédunokatestvér kinek hogy tetszik)

Valamelyik nagyszülő testvérének az unokája.

Tehát a példádban a 14-15.



A 2.-es családfa.. Igazából 2 külön család, és az egyetlen kapcsolódási pont az a D-4 házassága.

Így következik, hogy a 6-7-8-9 unokatestvérek.

Meg a “D” az 5-ös sógora/sógornője.

8-9 nagyszülei A-B meg 1-2.

8-9 unokatestvérei F-G-nek.


Viszont F-G és 6-7 között olyan szinten elenyésző a “kapcsolat”, hogy akár össze is házasodhatnának. (Jogilag legalábbis nincs akadálya)

márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors es reszletes valaszt.
márc. 27. 12:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon katyvaszos családfa rajz. Ha az azonos generációkat egy sorba rendeznéd, akkor sokkal könyebben kibogarásznád még te is: első sor szülők; második sor testvérek; harmadik sor unokatestvérek; negyedik sor másodunkatestvérek. Nem értem, miért építkeztél oldalra leszármazók esetén.

Amúgy az elsőnél a 11-12, 13 és 14-15 másodunokatestvérek (VAN vérrokonság).

A másodiknál kb. F-G és 8-9 unokatestvérek (mivel az egyik szülőjük egymás testvérei).

F-G és és 6-7 között NINCS vérrokonság, mivel C és 4 között már eleve nincs vérségi kapcsolat, így a 4 testvérével (5) sem lehet. Generációs szint alapján amúgy unokatestvéri szinten vannak, de mivel nincs vérségi kapcsolat, ezért nincs rá megnevezés.

márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gyorsan osszedobtam csak a rajzot a win paint-be ma reggel.
márc. 27. 12:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Javasolnék egy rendes családfa szerkesztő programot. Az átláthatóbban megcsinálja. Pl. az Ahnenblatt. Én a munkámban is használom, mert sokszor kell a rokoni kapcsolatokat rögzítenem, és jobban átlátom.
márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok belemerulni, csak irt a 15os egy uzenetet fb.n.

En vagyok a 14es. Es erdekelt a rokoni kapcsolat. ennyi kb.

márc. 27. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!