Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Számít a családnév szerintetek?

Számít a családnév szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem megválasztható dolog. Tök szívesen vennék fel új nevet. De biztos, hogy megsértődne a családom. Engem egyáltalán nem zavarna, ha a gyerekeim egyszer megváltoztatnák a neveiket, valami olyanra, ami az ő identitásukat tükrözi jobban.
máj. 12. 17:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ. Ha valami egyedibb családnév, esetleg fontosabb, jól csengőt (Puskás, Bartók, Eszterházy stb)), azért fura lenne, pláne ha van rokonság is. De most egy "sablonnevet" (Kovács, Tóth, Horváth stb)megváltoztatni szerintem nem nagy bűn.


De ez nyilván egy érdekes, hisz erősen identitás kérdés (főleg egy férfinél) Ismerek olyat, ahol a férfi házasságnál ledobta a saját vezetéknevét és felvette a felesége nevét, mert az ő családjából senki nem vitte volna tovább a nevet és meghozta ezt a gesztust.

máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

A vezetéknév mit tükröz az identitasodon? Ha alacsony vagy, akkor Kis kell hogy legyen, ha dagi akkor Kövér?


Számít, mert alapvetően az apa neve szokott lenni, aki felnevelt, az iránta való tisztelet miatt nem változtatja meg az ember

máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
21%
A legtöbb embernek nagyon csúnya neve van. Nekem szerencsére nagyon szép, de ha csúnya lenne, biztosan megváltoztatnám, és pont leszarnám, hogy ki mit gondol. Nem élnék egy ronda névvel, ha változtathatok is rajta.
máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

"Puskás, Bartók, Eszterházy stb)), azért fura lenne, "


Nem is engedélyeznék. AZ utolsó kettőt biztos nem.

máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Én Czuczorra akarom megváltoztatni dédszülők után. A jelenlegi nem tetszik. Ígyis sértődés lesz belőle, nem érdekel.
máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
A Lakatos, Oláh név az rossz ómen.
máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
37%

5

A Czuczor sem valami szép. Biztos nem változtatnám erre. Nincs valami szebb?

máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
15%
6# miert rossz ómen a Lakatos családnév ?
máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

8

Mert van benne vonó.

máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
A Jancsó családnév milyen szerintetek?
máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!