Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen érzés lenne, ha veled...

Milyen érzés lenne, ha veled érne véget a családneved?

Figyelt kérdés

Nálam ez a helyzet. Egyedüli férfi vagyok a családban minden ágon és nem tervezek gyereket. Ha gyerek nélkül halok meg, akkor viszont a családnevem végérvényesen eltűnik. Nyilván névrokonokat itt most nem nézek, de amúgy sincs egy kifejezetten gyakori nevem. Az egyetlen dolog, amiért ez zavar kicsit, h így a családnevem pont velem szakad majd meg, én leszek AZ UTOLSÓ és nem jó értelemben.

Ti mit éreznétek egy ilyen helyzetben?


jan. 27. 21:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Én is ebben a helyzetben vagyok, csak én egyetlen lánya vagyok apámnak. Hatassag eseten nem hagynám el a saját vezetéknevem, de egyébként nem izgat.
jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy 2-300 éves távlatban nincs egy azonos családnevű sokadunokatestvéred.

Nekünk anyai nagyapám neve tűnt el így, pedig 3 fiútestvér volt...

jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Apukámnak 3 lánya van, tesójának nincs gyereke, apukájának nincsen testvére.

Biztos nem jó érzés, de sosem volt olyan a kapcsolatunk, hogy a kisfiam az én vezetéknevemet is megkapja.

jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
71%
Én is egyedüli férfi vagyok a családban, azzal a különbséggel hogy én akarok gyerekeket. De én is gondolkoztam már ezen hogy mi lenne ha megszakadna velem a "vérvonal". Anyai oldalon anyukámnál szakadt meg, apai oldalon meg velem érne véget ha nem lennének majd gyerekeim. Nekem az ősök tuti forognának a sírjukban emiatt. Egészen az előző generációig tartott a szokás is hogy a legidősebb fiúgyerek az apja nevét kapta. Összességében mindig arra neveltek engem is, hogy a vérkötelék az első. Úgyhogy nekem határozottan rányomná a bélyeget a szülőkkel való kapcsolatra ha nem lenne gyerekem, amit nem bánok, mert mint mondtam én szeretnék akár 4-5 gyereket is, csak barátnőmmel még túl fiatalok vagyunk a projekt elkezdéséhez :D
jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Lány esetén nem érzem ezt kirívó dolognak, elvégre ott azért tiszta a helyzet, h egy nőnek a gyereke a legtöbb esetben nem az ő vezetéknevét viszi tovább. Egy férfi, akinek csak lánya van, szintén nem az utolsó, hiszen a lányának még továbbadta a nevet. Nálam viszont én vagyok az utolsó. Nagyapámnak nem volt egyetlen fiútestvére sem, aki megélte a felnőtt kort, neki az egyetlen fia az apám, én pedig az ő egyetlen fia vagyok. Az ismert közeli és távoli rokonságban sincs már egyetlen férfi sem ezzel a névvel rajtam kívül. Lehet, h van egy huszad fokú unokatestvér ezer évvel ezelőtti leágazásról, ezt nem vitatom, de a mi családunk számára ismert nincs.
jan. 27. 22:05
 6/38 anonim ***** válasza:
83%
Akkor kezdj családfa-kutatásba, és ha megtalálod a fiúkat, megnyugszol :)
jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%

Ez a nyomás lehet hátrány is. Apósom híve annak, hogy a neve fennmaradjon, és az első terhességem alatt már arról beszélt, hogy mivel a fia ifjabb Józsika lett őutana, az unoka meg ifjabb ifjabb Józsika lesz, és így a teljes név továbbmegy. Még a nemét se tudtuk, és már biztosan akarta, hogy fiú és főleg Józsika legyen. Petike se lehetett volna. Lányunk született és szerencsére nem utálta, csak azt hangoztatta, hogy majd a következő fiú lesz!

Egy idő után eljött nálam az a pont, hogy a férjemre hagytam a vele való kommunikációt, annyira nyomasztott. Másodszor fiunk született és már a terhesség alatt jött azzal, hogy mesélte másoknak, hogy végre úton van ifjabb ifjabb Józsika. Megmondtuk, hogy nem, hanem Tomika lesz és pont. Nem értette, miért nem tiszteljük őt meg a hagyományt. Mi se, hogy minek erőlteti.

Szóval mi a negatív példa vagyunk a kérdezőhöz képest, akik büszkék vagyunk arra, hogy volt saját akaratunk.

jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
#7 te a keresztnévről beszélsz, én a vezetéknévről, de azért köszi a választ.
jan. 27. 22:23
 9/38 anonim ***** válasza:
82%

Viszonylag ritka nevem van, egy öcsém van még, neki egy lánya, nekem nem lesz gyerekem.

Teljesen hidegen tud hagyni ez a téma. Igazából nincs jelentősége, egyszerűen olyan szinten kicsi porszemek vagyunk a világban, hogy teljesen lényegtelen, hogy melyik névvel mi történik

jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%
ezer más dolog van az életben és más problémák is, ez érdekelne a legkevésbé.
jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!