Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az unokatestvérem unokatestvér...

Az unokatestvérem unokatestvére nekem milyen rokonom?

Figyelt kérdés
nem rég kezdtem el hosszú idő után beszélgetni az unokatestvérem unokatestvérével, és azon tanakodtunk, hogy milyen rokonságban vagyunk?
2010. nov. 22. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te magad :D Bocsi csak eszembe jutott a régi vicc.. xD Egyébként ez jó kérdés, de fogalmam sincs.
2010. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vér szerint egyáltalán nem rokonod.
2010. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
második unokatestvér
2010. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmilyen.


Eleve 2 "féle" unokatesó van egy generációban - az apai és az anyai ágon lévők sem rokonok.

2010. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A második unokatestvér nem ez, hanem a szülőd unokatestvérének a gyereke, ne keverjük már össze.
2010. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
hát az unokatesód neked is.
2010. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ő akkor lenne unokatestvéred, ha pl.: apukádnak van 2 testvére, és Ő az egyik testvérnek a gyermeke, míg a másik (akivel keresed milyen rokonságban vagy) a másik testvér gyermeke.

Ha pl.: unokatesód Neked apai ágon unokatesód, de az Ő unokatesója neki a másik szülői ágról unokatestvér,akkor nem vagytok semmilyen rokonságban.

2010. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kagemusha válasza:
Az attól függ, hogy a családfa melyik ágán van: ha ugyanazon, ahol te, akkor neked is unokatestvéred, ha a másikon, akkor nem vagytok vérrokonok.
2010. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ezt már nem értem xD
2010. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyarítom az eddigieket... két eset van:

1.) Az unokatestvéred apukád testvérének a fia, az ő unokatestvére pedig apukád másik testvérének a fia... ezesetben ő is ugyanúgy unokatesód.


2.) Az unokatestvéred apukád testvérének fia, az ő unokatesója pedig a Te unokatesód anyukája testvérének a fia. Ezesetben nem rokon :)


Ejj... így visszaolvasva nem lett sokkal érthetőbb :)


Remélem, azért segítettem :D


Tessa

2010. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!