Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a leánykori nevemet szeretn...

Ha a leánykori nevemet szeretném megváltoztatni, akkor automatikusan megváltozik a férjezett nevem is vagy külön kell kérvényezni?

Figyelt kérdés
tehát pl. a leánykori nevem Horváth Zsuzsanna, ebböl mondjuk a férjezett lett Tóth Zsuzsanna. De a leánykori nevemet szeretném Rácz Eniköre változtatni akkor automatikusan Tóth Enikö leszek vagy erre is külön 10 ezer ft-os illetékbélyeget kell venni?
2010. dec. 5. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy logikus hogy külön kell. Ha (tegyük fel) Rácz Enikőre változtatod a neved, akkor az lesz bent szerintem a személyidben mint születési név, és a viselt név egy újabb illetékköteles procedúra. Szerintem.
2010. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Horváth Zsuzsannából nem leszel soha Rácz Enikő. A vezetéknév megváltoztatásához nagyon komoly indok kell, pl. az apádat elítélték vagy megerőszakolt. Teljes névváltoztatás meg szinte lehetetlen.
2010. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
off:én is Enikő vagyok szerintem nagyon szép név:)
2010. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Igen...


De ez mind hagyján ahhoz képest, hogy új iratokat is kell kérned a régiek helyett (személyikártya, lakcímkártya, adókártya, Taj-kártya, útlevél, jogosítvány, stb.), de még a munkahelyeden, lakóhelyeden, szolgáltatóknál is el kell intézni a névcserét...


A házassági anyakönyvi kivonat is változik...


Ezernyi utána járás, illetékbélyegek, ügyintézés...


Biztos, hogy EZT szeretnéd???...

2010. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Én találkoztam már olyan emberrel aki megváltoztatta a vezetéknevét, csak azért mert apukája nem törődött vele. Meg olyannal is aki vezeték-és keresztnevet is váltott. Szerintem lehetséges.
2010. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

A vezetéknév változtatása akkor indokolt, ha nehezen leírható, külföldi hangzású és szeretnéd magyarosítani...


Olyan névre nem engedélyezik a változtatást, amelyből amúgy is többezer létezik (pl. Rácz, Kovács, Horváth, Molnár) és nem támogatják a régies írásmódot sem (cz, th, -y, stb)...


Horváth név megváltoztatásának semmi komoly indoka nincs!!!

2010. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2007-es névváltoztatásról tudok csak nyilatkozni,nálam így volt,a nevek kitaláltak,csak azért írom,hogy érthető legyen,tehát:lánykori nevem Kiss Julianna,férjhez mentem,férjem vezeték nevét vettem föl,így lettem Kalmár Julianna.Évek múlva a keresztnevemet akartam megváltoztatni,Júliára,tehát megindítottam a kérvényezést,3 hét múlva a kezemben is volt a belügyminisztériumi engedély.A szül anyakönyvi kivonatomat,és a házassági anyak,kivonatomat átírták Kiss Júliára,és ezzel a két okmánnyal mentem megcsináltatni az új személyimet,azon pedig természetesen Kalmár Júlia szerepelt,a férjezett nevem.De Én csak a keresztnevemet változtattam meg,a vezetéket nem.Az két külön eljárás.Én viszont már 2007-ben 20 ezres illetéket fizettem érte,csak a keresztnév változtatásért.

2010. dec. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Húha köszönöm a válaszokat! A nevek csak kitaláltak amiket leírtam. A vezetéknevemet vissza szerettem volna venni az öseim miatt akik svájciak voltak, német vezetéknévvel, csak nagyapám magyarosította. De lehet felesleges ha úgyis a házas nevemet használom. Mert így nagyon költséges, úgyhogy csak a keresztnév változtatás lesz.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!

2010. dec. 7. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!