Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a véleményetek az: Anna,...

Mi a véleményetek az: Anna, Olívia, Orsi, Dóri, Alíz Viki nevekről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 11:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szép nevek.

De miért becézve? Amúgy az Anna túl gyakori mostanában, a tesóm osztályában 3 is van. 10 éves.

2011. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Anna:Több Annát is ismerek, az egyik aranyos, a másik átlagos, a harmadik egy kicsit bunkó. De amúgy szép név.


Olívia:Volt fodrászom, egy kedves vicces nő

Orsi:Volt osztálytársnőm:Nagyszájú, de aranyos csaj

Dóri:Egy komoly rockercsaj

Alíz:Volt osztálytársam, folyton viccelődött

Viki:A volt munkatársam, nagyon szerettem.

2011. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Anna, Dóri, Alíz és Olívia nagyon tetszenek, a Viki és Orsi nekem nagyon tucat, nincs bennük semmi szép számomra, ráadásul ismerek belőlük 10-et legalább. Tudom hogy most Anna is nagyon felkapott név de mégis tetszik mert nagyon dallamos. A Dóra és Aliz pedig nagy kedvencek nálam is :)
2011. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
Az anna nagyon szép név. A lányomat is így fogják hívni, ha megszületik. Lehet, hogy sok van belőle mostanában, de emiatt nem változik róla a véleményem. Szép Magyar név!
2011. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat... véletlen kicsivel írtam :-)

Anna...


Egyébként a Hajnalka is nagyon szép nekem...

2011. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az Olívia tetszik ezek közül a legjobban. Talán még nem olyan elcsépelt, mint a többi!
2011. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

nekem egyik sem tetszik.


Anna - olyan asszonyos név, lusta nőknek való, a kimondása is lassú.

Olívia - mindig a Váratlan utazás "vénkisasszonya" jut eszembe, bamba, szerencsétlenke név.

Orsi - kemény, durva hangzású, szigorú, beképzelt nőt társítok ehhez a névhez.

Dóri, Alíz - ez egyszerűen csak nem tetszik.

Viki - kommersz tucatnév.

2011. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

az Olíviával az a bajom, h sokan Livinek becézik, amiről nekem egy buta liba jut eszembe.

a többivel nincs komolyabb bajom.

az Anna most nagyon divatnév lett.

2011. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ezek közül csak az Anna tetszik.
2011. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

Anna: Egyrészt elcsépelt névnek tartom, rengeteg nőt hívnak így (meg pl. Máriának, Erzsébetnek, Katalinnak, Szilviának, Gabriellának), másrészt nem igazán tetszik, pedig a rövidsége, egyszerűsége, csicsamicsa nélkülisége kimondottan bejön (nekem csak ilyen nevek tetszenek). De legalább nem idegenhangzású név és ez is egy pluszpont.

Anyukámat az egyik rokonnevén hívják (Anikó).

2010-ben az Anna a 6. leggyakoribb név a teljes népességet tekintve, 149.325 nő viseli ezt a nevet Mo-n.


Olívia: nagyon tetszik, de a becézése nem (Lívi, Lívia)


Orsi, Dóri, Viki nekem nem létezik, rühellek mindenféle becézést.


Orsolya: nem különösebben tetszik, közömbös, gyerekemnek nem adnám


Dóra: kissé elcsépelt, de egész jó mert rövid és nem csicsás annyira, viszonylag tetszik, de a gyerekemnek nem adnám


Alíz: szintén egész jó, de közel sem tartozik a kedvenc neveim közé, nem túl gyakori ez pluszpont


Viktória: ha Viktória királynőre gondolok akkor tetszik, mert szimpatikus történelmi személyiség, de amúgy mint név, nem jön be, elmegy kategória, nem ronda, de nem is tetszik különsebben, hosszú is, meg sok van belőle


Összességében végülis mindegyik jobb, mitn a mai idegenhangzású divatnevek, pl. Szibill, Tiffani, Eszmeralda, Pompónia és társaik.

Nekem amúgy a magyar eredetű, rövid, felnőttes nevek jönnek be igazán (Emese, Réka, Virág, Levente, Álmos).

2011. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!