Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nevekről: Bátor, Erős, Álmos, stb? Adnátok ilyen nevet, de akkor ennyi erővel lehetne akár Jámbor, Kedves, Szelíd, Békés, és ami nincs benne az utónévkönyvbe, de hasonló jellegű, szintén lehetne engedélyeztetni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, nekem nem tetszenek speciel, de még mindig inkább adnám a gyerekemnek ezeket, mint a Hozé-t vagy a Rikárdót. :)Mégiscsak magyar vagyok...
2011. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az Álmossal nincs semmi baj, barátnőm kisfiát így hívják és egy tündéri, gyönyörű kissrác, nagyon passzol hozzá a név. Amúgy szerintem nem kéne ítélkezni, mert névválasztás terén mindig lesznek véleményeltérések, van, aki a külföldi neveket nem szereti, van, aki a régieket, van, aki az újonnan divatosakat. Mindenki maga dönt.
2011. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Gyerekemnek nem adnám ezeket a neveket, amiket leírtál...

Amúgy Szelídnek hívják a lovamat... :D


25/N

2011. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az Álmos az lazán jó név. A többi is, viszont azok meg nagyon karakterfüggők.
2011. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi nem adtunk ilyen nevet a gyerekeinknek, nem is adnánk.

Van egy ismerősöm, a fiát Vezetéknév Keresztnév Bátor-nak hívják. Szegény kissrácot a suliban még a lányok is elverik. Elég sz@r amikor kiabálják neki hogy "X Y Bátor" ő meg sírva megy haza.

Mondjuk az is hülyén jött volna ki, ha a lányomnak a Jámbor, Kedves, Szelíd, Békés nevek valamelyikét adjuk. Elsőben az egyik fiút nem kicsit elverte. Igaz nem ő kezdte, a fiú húzogatta a haját, csípkedte, stb. Na, minden volt a lányom, csak nem jámbor, kedves, szelíd, békés. Pedig amúgy csendes, nyugodt gyerek volt.

2011. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az Álmos az még jó, de a másik kettő nem tetszik. De remélem ilyeneket nem fognak engedélyezni. Bár előbb-utóbb biztos lesz Okoska is, aztán a többi hupikék törpikék név is felkerül a listára (amennyi ökörséget engedélyeztek már eddig).
2011. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kaukázusi kutyáimnak adtam ezeket a neveket.
2011. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem adnám a gyerekemnek ezeket a neveket-főleg nem az Erőst, mert fene tudja, milyen lesz a gyerek, lehet, hogy ilyen kis vézna lesz... akkor meg pokol lesz az élete... meg ha ilyen "szívbajos" lesz, és Bátor a neve... de egyébként sem szeretnék mellékneveket adni a gyerekemnek, és a hangzásuk sem tetszik.

Egyébként meg sajnos halálra cikiznék azokat a srácokat, akinek Szelíd meg Jámbor lenne a neve... mert sztem még mindig tartja magát az a nézet, hogy a férfi legyen erős, bátor, rendíthetetlen stb., és még mindig úgy hiszik páran, hogy egy igazi férfi nem érzékeny...

2011. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legfeljebb a kutyáimnak adnék ilyen nevet (magyar fajta kutyám van) de még annak sem hivónévnek hanem csak törzskönyvi névnek. Nem bírom az ilyen hü de nagy magyar vagyok neveket.
2011. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezek a nevek régen lettek keresztnevek. A többi ma használt keresztnevünk is hasonló szavakból keletkezett, csak más nyelvekben, így azok nem zavarják a gondolkodásunkat úgy, mint ezek, amiket értünk is.

Ezek közül az Álmos a legismertebb és a leggyakoribb, talán így a legelfogadottabb is.

Egyik ismerősöm kisfia is Álmos, a bajom csak az hogy a családneve pedig egy ismertebb keresztnév, és így együtt szerintem szörnyen hangzik. Pl: János Álmos

2011. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!