Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Lipkovics, Pekárovics és...

A Lipkovics, Pekárovics és Orjovics családnevek honnan erednek és mit jelentenek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 22:56
 1/8 anonim válasza:
valoszinuleg szerb-horvat eredetuek azoknal van rengeteg "ics" vegu csaladnev.. jelentesuket sajnos nem tudom
2011. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én nevem is -icsre végződik és rengeteg kutatás után se találtam, se szláv felmenőt,se tulajdonnevet, se semmi mást, ami támpontot adhatna. Még csak hasonló hangzású szó sincs egyik nyevlben sem.
2011. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az -ics a szlávoknál "fiát" jelent... Tegát "Lipko fia", "Pekár fia", "Orjov fia"... Tehát tulajdonnévből van képezve, mint nálunk pl. Békeffy, Péterffy stb. Nem vagyok szakértője a dolognak, de azt hiszem valami ilyesmi... :D
2011. febr. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a "vics" jelenti a fiát, nem az "ics". :D
2011. febr. 25. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk Csepelen rengeteg Lipkovics van. A szabadkikötőben is dolgozik kettő. Testvérek. De nem idevalósiak. Hévvel járnak, vagy nyáron leúsznak a Dunán. Tehát föntebb lakhatnak valahol. Mondjuk Esztergomig bezárólag.
2011. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az -ics a kicsinyítő, mert az -ov az egy teljesen normális szláv szóvég.

a pekár az pék, a többit nem tudom.

itt van a családnevek enciklopédiája, tuti minden könyvtárban van. [link]

2011. márc. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a -nics végződés jelent valamit? Vagy az "n" még az elejéhez tartozik és az -ics kicsinyítő képző?
2011. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek abszolút délszláv nevek, szerb-horvát-dalmát.
2011. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!