Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Megbocsátanál a gyermekednek,...

Megbocsátanál a gyermekednek, ha valami szörnyű dolgot követne el?

Figyelt kérdés

Nyilván senki nem neveli gyilkosnak és gonosznak a gyermekét, mégis sok ember követ el undorító és szörnyű dolgokat. Persze ilyenkor a többség azonnal rávágja, hogy haljon meg a mocsok, az ilyen csak ugyanezt érdemli, stb...


De mi történne, ha a mi gyerekünk követne el valamit, akiből korábban ki sem néztük volna? Ha kibukik, hogy évek óta gyerekeket erőszakol meg, vagy gyilkos, drogdíler és csempész meg miegyéb...

Ti megbocsátanátok a gyermeketeknek és igyekeznétek segíteni rajta, hogy megváltozzon vagy elfordulnátok tőle, ahogy mindenki mást teszi és elvárja? Őszintén!


2011. márc. 23. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Első körben magamba néznék, hogy vajon mit battam el ennyire?

Aztán persze megpróbálnák segíteni neki.

De azért szerintem nagyon számít az, hogy mi a bűn: valószínűleg a csempészést még meg tudnám bocsátani, de azt hogy gyerekeket vagy időseket bánt (netán állatokat) azt soha, mindig haragudnék rá - akkor is ha mindent megtennék hogy segítsek rajta.

2011. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Egy biztos: nagyon-nagyon-nagyon szomorú lennék és valszeg inkább magamban keresném a hibát.
2011. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván magamat okolnám. És bármennyire töröm a kobakom fogalmam nincs mit tennék. Segítenék neki? Mikor tudom, hogy gyerekeket erőszakolt? Hát nem tudom...

Valószínű még az öngyilkosság is megfordulna a fejemben... Tényleg nem tudom!

2011. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Most azt gondolom, hogy igen, de nem vagyok ilyen helyzetben. "Éles" szituban, fogalmam sincs, mit tennék?!

Nem szeretném megtudni...

2011. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
segítenék neki,amiben tudok,de nem tudnám mások bántalmazását megbocsájtani. én sem tennék ilyet és őt sem erre nevelem, ezt nem lehet megérteni.
2011. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem változtatna azon, hogy szeretem a gyerekemet. Viszont amit TETT, azt nagyon is elítélném.

De remélem soha nem kerülök ilyen szituációba.

2011. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Azért merész dolog egy lapon említeni a drogcsempészést és a pedofiliát...

Ahogy írta valaki előttem, nekem is a bűncselekmény fajtájától függne a bocsánat szerintem. Ha kiderül, hogy drogdealer, elgondolkodnék, talán magamat is hibáztatnám: Jobb iskolákba kellett volna íratni? Oda kellett volna figyelnem a tanulmányaira? Be kellett volna protezsálnom egy jó munkahelyre, hogy ne kényszerüljön ilyesmire?

A gyilkosságnak is számtalan fajtája és módja van. Némelyik megbocsájtható, van amelyik nem.

Viszont ha pedofil... Na ez az, amiről biztosan nem a szülők tehetnek, legfeljebb annyiban, hogy világra hozták. Aki pedofil, abból nem lehet ezt kinevelni, kiverni, ilyen marad. Ha rajtam múlna, az összes embert, akiről bebizonyították, hogy pedofil, élete végéig zárt osztályra küldenék. Ők nem közönséges bűnözők, akik a börtön hatására többé-kevésbé megbánják bűntetteiket. Nem, ők betegek, méghozzá veszélyesek is. A veszélyes, beteg embereknek pedig nem szabadna felügyelet nélkül járkálniuk.

2011. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Neki igen, csak magamnak nem. Mert úgy érezném, én tehetek róla ha ilyen lett.
2011. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a szeretetemen SEMMI nem változtathatna.

De! Mindenben próbálnám a helyes útra terelni, és ha ehhez börtön kell, akkor azzal. Ha elég lenne a piszichológus/pszichiáter, akkor azzal.

Nem "engedném el a kezét", ha azzal segíthetek, meg is zsarolnám.

Az elsődleges cél az lenne, hogy belássa, amit tett az rossz, bánja meg, és soha többé ne tegyen olyat. Azért, hogy ezt elérjem, mindent megtennék, akár tetszene neki, akár nem, akár törvényes, akár nem, akár számomra elfogadható, akár nem..

2011. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a legbrutálisabb maffiózó sírját is gondozza egy öreg nénike...
2011. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!