Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hölgyek, nők, asszonyok,...

Hölgyek, nők, asszonyok, mennyasszonyok, elvált nők hogy álltok a "házastársi kötelezettség" fogalmával?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, tapasztaltam már régen is, hogy sok nő leginkább, vagy csak azért szexel a párjával sokszor mert kötelezettségének érzi, vagy azért nem, mert csakazértsem, szóval tesz rá, hogy a férfinek "igényei" vannak. Szerintetek mennyire jogos, nemjogos ez az elvárt dolog egy férfi életében, és mennyire változtatta meg a manapság egyre jobban tapasztalható női öntudat felemelkedése, hogy sokszor, tényleg nagyon sokszor azért vannak a kicsapongások a férfi részéről, mert a nő "megvonja" a szexet tőle.
2011. ápr. 10. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
tényleg logikus érveléseket kérek, tehát ne úgy, mintha férfisoviniszta lennék. de tényleg sok családi problémának ez is lehet a gyökere.
2011. ápr. 10. 11:32
 2/72 anonim ***** válasza:
99%
Nem pontosan értem, mit is akarsz megfogalmazni a kérdéssel, de ha arra gondolsz, hogy azért csalja meg sok ffi a párját, mert az nem ad meg neki mindent az ágyban, és hogy mi hogyan állunk ehhez hozzá, akkor azt mondom lehet benne vmi, de én pl abszolút nem kötelességként fogom fel a dolgot, hanem élvezem, szóval nálam nem hiszem, hogy ilyesmi elő fog fordulni.
2011. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
szóval nem erre akarom a témát kihelyezni, hogy "ne csodálkozz ha megcsalnak ha nem adsz neki pi_nát" hanem amit te is írtál, mert akarod. De tényleg sajnálom az olyan férfit akinek a párja nem "vérmes" meg ritkán kívánja. Csakhogy a férfi sokszor azt hiszi, hogy ő a kevés, ő nem kívánatos.
2011. ápr. 10. 11:39
 4/72 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem kötelezettség. Mindkét fél akaratán alapuló testi vonzalomnak nevezném inkább. Nem csak a férfiaknak vannak igényeik, hanem a nőknek is. Csak a nők sokkal tovább tudják türtőztetni magukat, mint a férfiak, hiszen sokkal jobban fárasztja őket a munka+házimunka+gyerek(ek). Mikor már nagyobbak és önellátóbbak a gyerekek, akkor már a nők is foglalkoznak saját magukkal. Szóval egyáltalán nem jogos a kicsapongás, az első férjemtől ezért is váltam el. A második már sokkal többet segít és jobban alakul a házasélet. A legnagyobb baj, hogy a férfiak inkább csak beállnak a sorba és várják, hogy a nők kényeztessék őket, de könnyeb meghóditani egy másik nőt, mint a saját feleségüket.
2011. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
77%
Bergman: Jelenetek egy házasságból című drámája adja erre a legkimerítőbb választ. Férfi és nő között rengeteg nem tudatos játszma van a házasságban, köztük az egyik, hogy a nő vajon miért érzi az egykor vágyott szeretkezéseket kötelességnek az idő múlásával. Hogy miért tekint a testére úgy, mintha egy "üzlet" része volna, ha ad, kapni is akar, de "büntetni" is tud a hiányával, és jól megmutatja a könyv, hogy végülis a szex az egy nagyon fontos bázis, és hogy vált a kötelezettségből újra vággyá.
2011. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:
Na jó, de azért vannak olyanok is, nekem egy barátnőm mesélte, hogy a volt férjének azért sem engedett, mert ő akarta, okés, ő is mondta, hogy fáradt volt, gyerek, stb a férje meg csak hazament és kivolt szolgálva, este meg akarta a dolgot. De azért láttam rajta mikor mesélte, hogy "ha nem értette meg, hogy miért nem, akkor csak azért sem" Meg azt is megfigyeltem tapasztalt nőknél, ha nagyon mutatod, hogy akarod, akarod akkor csak azért sem. De ez mire jó? főleg, ha ritkán tudsz vele talizni. Kérdem én, mire jó????
2011. ápr. 10. 11:43
 7/72 anonim ***** válasza:
99%

Na most az a baj a nőkkel, hogy mindenképpen (ha nincs kedvük) szexelnek, vagy az, hogy csakazértsem?


A válasz egyébként: ki így, ki úgy oldja meg a párjával kapcsolatos problémáit. Ahány nő, annyi variáció, képtelenség általánosítani.


Mindenesetre a szexszel zsarolni nem szerencsés, mert könnyen visszaüt, meg egyébként sem a valós problémát oldja meg.

2011. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem értem sok kapcsolatba, hogy az elején egy pár megismerte egymást, tudták, hogy ki mennyire kívánta a szexet s utána pont ez miatt csalják meg a másikat, pedig tudták, hogy milyen az az ember.

PL nálunk én vagyok szexéhesebb, a párom meg stresszes, de ez miatt nem akarom megcsalni, mert szeretem, tisztelem.

Amúgy lány vagyok

2011. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:
persze nyílván ezer és ezer oka lehet, de lehet olaj a tűzre szerintem. Gondoljunk bele, mikor van egy feleséged, és pl hetek óta semmi, mert elutasít, mindig valami kifogással, és bár van FELESÉGED mégis magadnak kell, hogy tutujgasd a jancsit. Milyen már ez? Nekem barátnőmmel volt így, de már az idegesített.
2011. ápr. 10. 11:47
 10/72 A kérdező kommentje:
Ja, és tanulva előzőkből: ne mutasd ki, mennyire kanos vagy, mert akkor lehet hogy "csakazértsem" , ne mutasd ki mennyire akarod, mert fegyverként használhatja később, stb stb. mért nem szexéhes minden nő egyformán oszt kész.
2011. ápr. 10. 11:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!