Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van más is aki nem jön ki a...

Van más is aki nem jön ki a nagymamájával?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?
2011. máj. 30. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én kijövök mindegyikkel. :) Az egyik kicsit flúgos,de azért szeretem. :D Miért ne szeretném?! Ki az aki nem szereti a nagyiját?! O.o
2011. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen én sajnos....Nekünk olyan volt mindigis a viszonyunk,mintha barátnők lennénk,de a mostani barátommal nem jön ki,mert a nagyanyám elég sznob...neki tök mindegy,h hogy néz ki a pasim vagy mennyire szemét velem,a lényeg,hogy orvos vagy ügyvéd vagy valami menő üzletember legyen. A mostani barátom rengeteget segített neki,de nem elég jó,mert nem gazdag...undorító ez a hozzáállás,úgyhogy én most pihentetem a nagyanyámmal való kommunikációt,amíg meg nem jön az agya:D
2011. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se jövök ki vele jól. Az egész család bármit tesz érte, ő a másik szegről-végről rokon családhoz húz. Ők mindig okosak, szépek, kedvesek, segítőkészek. Mi meg le vagyunk sz*va. Bármilyen eredményeket értem el pl. arra nem szólt semmit (kitűnő érettségi, nyelvvizsgák), a másik család kislánya zseni volt, mert általánosban szerzett egy ötöst. Kiállhatatlan természet, másban a szálkát is, magában a gerendát sem. Nem is tartjuk a kapcsolatot.
2011. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát én nem jövök ki vele :) szerintem nagyon gonosz. volt már, hogy többször hallottam (hallgatóztam), hogy apát uszítja ellenem :(

apáról meg tudni kell, hogy ha iszik, akkor folyton szid mindenkit. ebből kifolyólag 20 éves koromra ott tartok, hogy pánikbeteg vagyok, és egy nullának tartom magam, mert csak ezt hallom.

ma összevesztünk nagyanyámmal, mert mondtam neki, hogy azért nem eszek mostanában, mert nem vagyok jól, és ez a sok szidásnak köszönhető (ezt pszichológus állapította meg), és erre ő elkezdett engem lehúzni, hogy hogy mondhatom ezt az apámról, örüljek, hogy van mit ennem, meg eltartanak a szüleim. (apát se utálom amiért ilyen, csak ez vezetett el addig, hogy tönkrementem idegileg)

és nagymamám még hozzátette, hogy szégyen amiért nincs étvágyam

2011. máj. 30. 18:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Megértelek titeket is. Végülis a flúgosabb nagymamám engem is szokott idegesíteni,sok dologgal. Főleg azzal,hogy jobban szereti az egyik unokáját és ezt ki is mutatja! A tesómnak elfelejtették a névnapját és idén az enyémet is...Bezzeg az apám testvérének a gyerekeinek a névnapját soha nem felejti el. Na m1.
2011. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem jövök ki vele, sőt a családom se. Örül ha keresztbe tehet velünk, és ha valakit felhúz akkor sátánian elkezd nevetni. Hazudozik, kárt tesz a házunkban stb.

Szóval ezért.

2011. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony van. És sajnos nem tudom a pontos okát. Vannak ugyan halvány emlékeim kora gyerekkoromból valami rejtélyes bántalmazásokról, de azokat inkább az anyám kaphatta a nagymamától, közvetlen engem a nagymama nemigen bántott. Anyám meg egész életében (amire emlékezni tudok) ivott, meg vert (engem). Azt hogy neki milyen volt a lánykora, azt nem tudom, néha mesél róla, de valami olyan szürreális történeteket, hogy az ember hátán feláll a szőr. Nem is annyira erőszakos történetek ezek, inkább szürreálisak, morbidak, olyan árnyékemberek szerepelnek bennük, mintha robotok meg zombik lennének. És az a furcsa, hogy ő maga ezt észre sem veszi, miközben meséli. Valami furcsa kegyetlenségek voltak nálunk a 60-as években, de hogy milyenek, azt én nem tudhatom, én 70-es évekbeli vagyok, bár vannak valami halvány emlékeim a végéről. Az egészet hihetném kitalációnak is, de az összes többi rokon (nagybácsi, másik nagybácsi) viselkedése is ugyanilyenféle emlékekre meg múltra utal, ráadásul még a saját nagyon korai emlékeim is, de azok túl halványak, nem tudom felidézni őket, azok csak kimondhatatlan érzések. Amire én világosan tudok emlékezni, az már csak a ,,második felvonás'', ahogy anyám továbbadta ezeket a rejtélyes kegyetlenségeket nekem. Legalább annyit láttam anyám józanon, mint részegen, ez mindig is így volt kora gyerekoromtól mindmáig, kisgyerekkoromban meg anyám verésben alig ismert határt. De sajnáltam 2001-ben a Simek Kittyt, eléggé el tudtam képzelni a helyzetét, amibe fel kellet nőnie. Hogy a kérdésre is feleljek, igen, van egy kimondhatatlan érzésem a nagymamámmal kapcsolatban, de nem tudom megfogalmazni. Szégyellni már nem szégyellem, tudom, mi az a PTSD, szerencsére ma már nem gyógyíthatatlan, meg nagyjából már túl is vagyok rajta a legrosszabb részén (amikor az ember még csak nem is tud róla).
2011. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Tudod, én nem olyan régen, elolvastam a kérdésedet, és semmi ilyen nem jutott az eszembe. Csak az anyukám szülei jutottak eszembe, és velük semmi gond. Apukám szüleit 5 éve nem láttam...... Letagadnak minket. Utálják anyukámat, amikor velem volt terhes anya, "mama" szándékosan ellökte, hogy elvetéljen.. :)))) Ha ezt csinálja anya, az a baj, ha nem csinálta az a baj! Nem tekintem nagyszüleimnek. Gonoszak, és gusztustalanok!!!!!!! Gyűlölöm őket. 15 éves vagyok, ilyen véleménnyel a nagyszüleimről. Azt hitték, hogy én nem láttam, amit ők csinálnak, hogy legszívesebben megölnék anyukámat.. Most nemrég hunyt el dédimamám, sajnos vagy nem sajnos de egy könnycseppet sem hullajtottam. A rengeteg manipulálás éveken át. A legrosszabb pedig az, hogy ők azt hiszik, hogy mindent a fejembe vernek anyáék, hogy majd ezt meg azt mondjam, de ez nem így van. Igen is megvan erről a kialakult véleményem... nem lehet??? Dehogyisnem !

Van ilyen..

2011. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

én mindig azt hittem, hogy csak jó nagymamák vannak, meg az enyém :D

de ezek szerint másnak is rossz :S

2011. máj. 30. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a mamám most haragszik a világra,mivel meghalt a papám.:/ ( nemsokára 1 éve )

Eleve olyan természetű,h pl.ülünk 1ütt a kocsiba,és akkor más nem hallok csak h "ez a faszi de rándá." ; "ez a nő de kövér.ugye én nem vagyok ilyen?"

Meg amikor le anyázza az illetőt,a szemébe meg kicsicsillagozza.ez nagyon undorító szerintem.

Nagyon rossz indulatú néha,de szeretem,mert a nagymamám,csak tényleg néha rosszindulatú.


De pl avval a sírba tud tenni h folyamatosan:


Mama:Egyééé!Egyéé!

Én:Köszönöm nem vagyok éhes.

Mama:Mér nem?

Én:Nemtudom.

Mama:De egyéé.

Én:Nem kérek.

Mama:Mér nem?

Én:Nem vagyok éhes,egyél te.


húú és hosszútávon kitud idegelni.avval meg főleg amikor télen befűt 26°-ra,( de tényleg,nem túlzok )és akkor jön a takarókkal h "de megfogsz fázni".Meg amikor kint 30fok van és akkor megszólal:Vegyél fel kabátot.-.-" jó,tudom h jót akar,de néha komolyan idegölő.

2011. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!