Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nem értem miért ilyenek...

Nem értem miért ilyenek velem, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

A szüleim nem szeretnének engedni bulizni, egyáltalán nem.

Próbálok mindent megtenni itthon, ha nem is első szóra, de midnig megcsinálok mindent amire megkérnek, középiskolai 9.-ikes tanuló vagyok, elég jól teljesítettem év végén is.

Évközben szinte sehova se mentem csak a suli koncentráltam, és most, hogy nyár van nem akarnak engedni, próbálok velük értelmesen beszélni , de például apuval egyáltalán nem lehet, egyből elkezd üvöltözni és ordibálni velem, anya engedne de apu miatt mond ő is nem-et, mert ha azt mondaná had menjen, akkor apu vele is elkezd veszekedni. Nem értem miért ilyenek, főleg apu. Megértem, hogy féltenek és, hogy csak az én érdekemben nem engednek, de szerintem már beteg amit tesz/nek. Mit tudnék csinálni, hogy elengedjenek? Szökjek el?

15/L


2011. jún. 29. 22:24
 1/10 anonim válasza:
100%

A szökés gondolatát elvetném, mivel nagyobb bajt tennél vele, mint jót!


Próbáld meg azt, hogy mivel apud a 'keményebb dió', odamész hozzá, megöleled, puszilgatod, magyarul kedveskedsz nála. Ezt megcsinálod párszor, több napon keresztül, utána próbáld ismét a kéredzkedést. Ha akkor sem lágyul meg, akkor nem tudom mit lehetne tenni ez ügyben.

2011. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez sem hatja meg sajnos, már próbálkoztam, de így se sikerült.
2011. jún. 29. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi bugi majd elengednek,meg fiatal vagy,egyenlore baratnozzel dumcsizz stb. Szard le h masok mar hova nem mennek stb... nyugiiiii
2011. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
szerintem szökj meg, csak óvatosan, nehogy észrevegyék! ez van, ha nem hagynak más választást. amúgy azért csinálja faterod, mert félt.
2011. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én sem engednélek sehová, 15 éves gyerek vagy, majd ha nagykorú leszel és a saját cselekedeteidért felelős, akkor mehetsz
2011. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szökj el, az semmire sem jó. Szerintem az eleve nem jó, hogy anyukád csak bólogat, és "behódol". Engem biztos zavarna hogy gyerekként kezelnek 30-45 évesen, és még tovább is. DE ez az anyukád dolga hogy mit visel el vagy mit nem. Szóval... Mindenképpen úgy indíts, hogy udvarias vagy, és mondod nekik hogy most te szeretnél valamit és hallgassanak végig. Mond el hogy sok rossz és gonosz ember van, és sok baleset is, ezzel tisztában vagy. Mond el nekik, hogy nem kell egész reggelig bulizni engedni, hanem szépen lassan fokozatosan. (amit nem úgy értek hogy egyik héten hajnalig, aztán reggelig. ne hirtelen legyenek váltások) Amúgy ha engem kérdezel nem vagy lemaradva semmiről, van annyi időd a bulizásra, hogy még meg is fogod tudni unni:) Mond el hogy először csak 1-2 órára mennél el, és vinnél telefont, félóránként hívnád őket. Megígéred hogy ha hívnak MINDIG felveszed. Ja és ne mindenféle szórakozóhelyre menny, hanem inkább házibuliba, oda biztos szívesebben engednének. Mond el hogy kikkel vagy és pontosan kinél. 15 évesen nem sok keresnivalód lenne a házibulin kívül semmilyen éjszakai helyen. (nem lekezelni akarlak ezzel) 15évesen én sem jártam semmi olyan helyre ami nem nekem való volt.

17/L

2011. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22:49 vagyok:) Amúgy én sem engednélek el, és engem sem engedtek el akkor. De a te döntésed, és remélem segítettem.
2011. jún. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A szökés tényleg elég hülye ötlet, de már megfordult a fejemben. :(

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, megpróbálom elfogadni, hogy majd idővel úgyis engedékenyebbek lesznek, és hogy mindez csak az én érdekemben van így. Most még nem, de idővel biztos hálás leszek nekik ezért. :)

És még egyszer mindenkinek köszönöm a válaszát, sokat segítettetek. :)

2011. jún. 29. 23:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Köztem és bátyám között 16 év a korkülönbség. 18 éves voltam, amikor anyám közölte, hogy 10-re legyek itthon. 22 éves vagyok, de ha este 7kor mondom, hogy megyek ide vagy oda, nekiáll hisztizni, hogy minek most, miért nem lehet korábban. Amikor mondom, hogy azért, mert én most szeretnék, akkor csak duzzog, és odaveti h menj ahova akarsz...


Én már beletörődtem, próbáltam szépen kérni, voltak veszekedések, de nem használt.


Bulizni nem járok, Pécsen nincs normális hely, ha este megyek el úgy, hogy utolsó busszal jövök haza, akkor meg baromira nem érdekel, hogy duzzog-e anyu vagy nem.

2011. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem szökj meg, apád jó nagy mamlasz lehet
2011. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!