Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-13hós babátok miket tud...

12-13hós babátok miket tud csinálni? Úgy értem hogy pl. összerakja a kockákat, tornyot épít?

Figyelt kérdés
vagy pl. karikákat vissza tudja-e tenni a állványára, eteti -e a babáját, ilyesmit. Meg tudja-e mutatni a testrészeit,stb. Tehát miket tudnak ennyi idős babák?
2011. okt. 3. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én hüledezem, de egy 1 éves gyerek még nem tud karikát rakosgatni a helyére, vagy babát etetni, tornyot építeni.

Könyvben rámutatni egyes állatokra, az ismert dolgokat mondani szótagokkal, tapsolni, integetni, egyes dolgokat megcsinálni.

2011. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 evesen meg nem tudott epiteni de eloszeretettel lerombolta amit en epitettem. Ez volt az egyik kedvenc elfoglaltsaga. En felepitettem a tornyot es o ledontotte. 1 evesen kezdte visszaguritani nekem a labdat (persze nem mindig sikerult es ossze-vissza guritotta), ramutatott par dologra a konyvbe, puszit intett, integetett, tapsolt, ha mondtuk, hogy tanci-tanci akkor tancolt zenere meg ugralt. 13 honaposan kezdett el egyedul enni kanallal es baba villaval, ekkor hagytuk el a csoros poharat es tanult meg inni rendes poharbol. Masra nem emlekszem. Szavakat meg biztosan nem mondott azt csak 15 honaposan kezdte. Egyedul a ha legyet vagy mehecsket latott akkor zummogott. :)
2011. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

13 hós a babám. 9 hónapos kora óta bútorokba kapaszkodva megy, mint a villám, de önállóan vagy kézenfogva még mindig nem akar elindulni, csak négykézlábal (a homokozóban is...).

Elmutogatja a testrészeit, képeskönyv képekre, ismert ételekre (pl. alma) és szinte az összes bútorra, gyakori tárgyra (pl. homokozó vödör) rámutat és persze a családtagokra :) Ill. pápát integet, tapsol, zenére "táncol", "énekel".

Beszédutánzás viszont még nincs semerre (vau-vau és hasonlók).

De "eteti a babáját" (ill. pl. egy plüss nyulat már megkínált többször kiskanállal, pedig saját magát még nem sikerül igazán vagy pl. engem a cumijával rendszeresen). Sokat játszik az építőkockáival (sokszor sikerül már 2-3-at élével! egymásra raknia), aztán poharakat rak egymásba, zoknigombócokat szed szét, dobozokat, nejlon-csomagolásokat nyit ki, hűtőmágneseket rakosgat... A formabedobót is egyre többször jól találja meg a formákkal. Karikái is vannak, tudja hova kell rakni, de még nem a helyes sorrendben pakolja fel. Ja és persze bekapcsolja a tévét :) Szerintem zseni :))

2011. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

utolsónak: tényleg nagyon ügyes!

elsőnek: de tudhat ilyeneket csinálni,de ezek szerint csak kevesen.

2011. okt. 3. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!