Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan kezdjem a családfám...

Hogyan kezdjem a családfám kutatását?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a gyökerénél. :DD És azt is, hogy a megyei levéltárban kezdjek hozzá, de mennyi pénzbe fájna a dolog, és az főleg, hogy 18 alatt is keresgélhetek-e ott? Mert úgy tudom, papírt is alá kell írni hozzá. A betekintés ingyenes?
2011. júl. 19. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen ingyenes, nem fáj semmibe:) Ki kell töltened egy papírt, ami tartalmazza az adataidat és a kutatás céljáról is kell írnod néhány sort... aztán kapsz egy kutató kártyát és hajrá! Fontos, hogy konkrét adatokkal menj majd be (mondjuk a dédid szül. helye, pontos évszáma), különben nem tudnak segíteni. Ami pénzbe kerül, az egyedül a fénymásolás, hogyha majd nem szeretnél körmölni. sok sikert!

2011. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Elôszôr is tudd meg biztosan ki az apád, utána már pofon egyszerû.
2011. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

17:17

Nagyon köszönöm. :) Te csináltál már ilyesmit? Hogy ment?


17:18

Hát nem tudom, ezt most viccnek szántad, vagy minek, én egyáltalán nem nevetek. Azért köszi hogy vetted a fáradságot, és írtál. ;)

2011. júl. 19. 17:20
 4/10 ava87 ***** válasza:

Először ne a levéltárban kezdj kutatni, hanem a családtagjaidat kérdezd sorra. Főleg a nagyszülők segíthetnek sokat, ha még élnek, őket kérdezd ki, hogy kinek mi a neve, ki hol és mikor született, általában ők elég sok mindenkire szoktak emlékezni. Ahonnan már ők sem tudnak segíteni, onnantól jöhet a levéltár.

Nekem hatalmas mázlim volt ilyen téren, mert az apai ágamat a nagypapám a legvégsőkig visszakereste, ameddig csak lehetséges, így nekem már csak az anyukám oldalát kell felkutatnom, bár szerintem ez sem lesz kis munka. Majd augusztus környékén akarom elkezdeni a levéltárazást, addig meg nagyszüleimet kikérdezgetem :)

2011. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket már itt is olvastam, hogy először a szülők, nagyszülők, akár dédszülők neveit is tudjam, vallásukat, mikor születtek, stb. Anyukám amikor ennyi idős volt, mint én kb. 200 évre visszamenőleg megtalálta az őseinket úgy, hogy temetőben irkálta össze, nem is levéltárban, meg ilyen helyeken. Ez például már sokat segít. :) Sok szerencsét hozzá, és köszi a választ!
2011. júl. 19. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:

17:17-es vagyok.


Igen, csináltam! Meglepően jól és könnyen ment:) 2 levéltárban is voltam (szomszédos megyék), az elsőben egy fiatal csaj volt a levéltáros, kb annyi idős, mint én... nagyon rendes volt, még 1 bónusz keresési lehetőséget is kaptam:D pedig egyszerre csak 3 különböző anyakönyvet lehet kikérni. Arra számíts, hogy minél régebbi az iromány, annál nehezebb lesz elolvasni a betűket. A saját megyém levéltárosai kicsit idősebbek, merevebben is álltak néhány dologhoz. Míg az elsőbe csak bementem (szinte az utcáról... persze csak idézőjelesen, mert azért utaztam kb 90-100 km-t)és már kérhettem is ki az anyakönyveket, addig itthon meg leqrtak, hogy miért nem szóltam ide, vagy miért nem írtam előtte mailt. Közben a mellette ülővel beszéltem 1 nappal előtte, hogy ma jönnék, meg kb egy hónappal előtte írtam mailt, amire nem válaszoltak... ezt mondtam is és tényleg. Az volt a válasz, hogy nagy a kapkodás, nem figyeltek... hát persze, nagyon stresszes állás lehet, egész nap egy íróasztalnál üldögélni, néha anyaköveket hozni-vinni, borzasztó:D apai ágon 1856-ig, anyain 1665-ig jutottam (utóbbinál kb a felétől már egy rokonom segített, egyházi levéltárban nézte meg az adatokat).

2011. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ava87 ***** válasza:
Egyházi levéltárról jut eszembe, nagyapám is így csinálta már a végén, hogy mindenféle plébániáknak kellett leveleket írogatnia, amikor még csak egyházi anyakönyvezés volt. Na ott az eltartott egy darabig, volt, hogy egy válaszra akár fél évet is várt.
2011. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. :) Nekem legközelebb a debreceni levéltár van, szerintetek akkor írjak előre e-mailt? Ahogy 17:17-es írtad, hogy eléggé morcik ha nem szólunk előre, és ki tudja, én is kifognék egy ilyet. :D Az biztos, milyen megterhelő munka már.. Sokan örülnének ilyen állásnak. :D Az egyházas dologról én is hallottam, és itt a papot kell megkeresni, ha jól tudom..?
2011. júl. 19. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja, dobj nekik egy mailt, az a biztos:) [link] itt pedig tudsz informálódni. Az egyházi levéltáras dolgot nem vágom annyira, de az tuti, hogy ott érdeklődj, ahol keresztelték, eskették, vagy a temetését intézték az ősödnek!
2011. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linket. :)
2011. júl. 19. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!