Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan kezdhetnék hozzá a...

Hogyan kezdhetnék hozzá a családfám kutatásához? Egyedül is kutathatok? Hol és hogyan kezdhetnék hozzá?

Figyelt kérdés
A válaszokat köszönöm előre is :)
2010. aug. 13. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:

talán a levéltárban.

(ha nem is pont itt)

[link]


de ha volt valamikor egy igazán hosszú tél , lehet hogymég a családfát is elzüzelték. :)

2010. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Rajzolsz egy családfát a nagyszülők, idős rokonok beszámolói alapján. Hánybanol születtek, hol, hol éltek, mit dolgoztak, esetleg ha volta valaki hadseregbe, állami szervnél, színháznál. Ezeknek mind utáána lehet menni. Vallást is kérdezz. Elhunyt felmenőket kereshetsz az adott helységben sírokon. Az egyházak nyílvántartóit kérd ki az adott helyen. Sajnos egyéb levéltárakról nem tudok beszélni, hisz romániai vagyok, és itt az egyházi nyílvántartások a leghasznosabbak.
2010. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Még valami. Esetleg ha volt nemesi címer a családodban, akkor annak már biztos levezették a családfáját. Az ismert nemesi neveket mind el lehet vezetni a ma élő rokonokhoz. NOvák József vásárhelyi művész adott ki könyvet a nemesi címerekről, de van könyv nemesi családokkal is, keress rá neten.
2010. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony, leginkább egyedül. De elég érdekes az adatgyűjtés.:)Hogyan kezdd el? Természetesen az anyai és apai ágon fellelhető összes rokont lajstromba kell venni, ki kell kérdezni, ki kire emlékszik vissza legrégebben. Fel kell írni a születések dátumát, helyét, a halálozások dátumát, helyét, vallásokat, gyermekek ugyanilyen adatait, rögzíteni az esetleges névváltoztatásokat, stb.stb. Ha már az élők mind ki lettek kérdezve, jöhetnek a plébániák anyakönyvei, levéltárak. Jól el lehet ezzel szórakozni, érdemes valamilyen programban rögzíteni az adatokat, online verziók is vannak. Aztán eljön egy olyan pont, ahol megáll a gyűjtés, mert már nem beszerezhető több adat...

Kb. ennyi...Én 5 generációnál nem tudtam visszább menni.

2010. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom anyakönyvi hivalat segít e ilyenben, vagy sem. Azt viszont tudom, hogy ha vallásos a családod, akkor az egyház segít, legalábbis felénk.

De a kezdeti felmenőket valóban szedd össze a család, nagyszülők segítségével. Csak, hogy legyen valami kiindulási alapod.

2010. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2010. aug. 13. 19:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!