Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű az Orbán...

Milyen eredetű az Orbán családnév?

Figyelt kérdés

Miből/Honnan származik ez a név?

Ha tudod, csak akkor, maszlagot nem kérek.

Köszönöm.


2011. júl. 24. 13:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
(Mindentől függetlenül szeretnék érdeklődni, hogy az első válasz, ami független bármilyen ide-oda húzástól, tehát tény... tény akkor is, ha valaki romának, izraelitának, vagy magyarnak tartja a nevet... miért lett leszavazva 82%-ra? Tényleg csak ennyire futja, hogy még egy megcáfolhatatlan dolgot is negatívan pontozunk?)
2011. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%

ma 15:59

Nem tudom, de azért van egy tippem: Lehet, hogy azért, mert nem roma eredetű név, attól függetlenül, hogy romákat is hívhatnak így, a kérdés pedig az eredetére vonatkozott. Ugyanúgy, mint a Farkas név sem roma eredetű, pedig sok romát hívnak Farkasnak. Úgyhogy van különbség aközött, hogy hívtak-e már az adott néven romát, vagy zsidót, vagy eszkimót, vagy bármilyen nemzetiségűt, meg aközött, hogy milyen eredetű a név, eredetileg honnan származik, miből alakult ki, mi a jelentése.

Talán ezért nem tartották sokan hasznos válasznak azt, ami nem a kérdésre volt válasz.

2011. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

16:16-os!


Az első válasznál (amit nem én írtam), még fel sem merült ilyesmi, azért bátorkodtam megkérdezni!


Ugyan azt taglalom a saját válaszomban (A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad. A válasz megírásának időpontja: ma 15:33), amiről most Te írtál, viszont aggályosnak tartom, hogy olyat pontoznak le egyesek, amibe nem is lehet belekötni. A név/szó származására vonatkozólag írt a válaszadó... semmilyen etnikai kérdést nem boncolgatott.

2011. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ja, én nem arra a válaszra gondoltam. Az nálam nem is látszik, hogy le lenne pontozva. :)
2011. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok, azt még kihagytam, hogy a Farkas családnévnél is van 4-5 különböző eredet, így a Ruves (remélem jól írom), mint Farkas cigány 'klán' létező dolog, tehát ugyan úgy létezik, mint az ómagyar Farkas személynév/(később-->)családnév. és ez még a 4-5 alternatívából 2!
2011. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Én tulajdonképpen a saját nevem után kutatok, és sokáig visszavezettem a családfámat (szinte 200 év), és úgy néz ki egyetlen roma, ill. zsidó származású embert sem jegyeztek fel ebben a családban. Emlékszem nagyapám ki nem állhatta őket, egyiket sem.

Tehát még egyszer köszi.

2011. júl. 24. 18:00
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Az Orbán az "urbanus" szóból ered. Városlakót jelent, városi polgárt. Orbánnak az eredeti családneve tudtommal Orsós.
2011. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%

18:41

Úgy tudom, az apja Orbán Győző, anyja Sipos Erzsébet, az apai nagyapja szintén Orbán volt. Lehetett névváltoztatás a családban, de akkor még régebben. De nem tudom, én nem csak Orsós, hanem Orgován verzióban is hallottam. Úgyhogy gőzöm sincs melyik lehetett, de nem is hajt a vágy, hogy megtudjam. :D

2011. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18.55: Én sem kutakodom a családfája után, pusztán azt írtam le, amit hallottam, több embertől is. Ausztráliában élő rokonok, alapból lecigányozták, az arca alapján. Az sem érdekel.


Az érdekel, hogy mit csinál azon a poszton, ahol van, és mit tesz értem, a választópolgárért.


Nekem volt osztálytársam Urbán vezetéknévvel, amely az Orbán változata.

2011. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

A pontozasos eszmefuttatashoz: a pontozas nem arrol szol, hogy hasznos-e a valasz vagy nem, hanem a pontozok karaktereröl. Mintegy atlagvelemeny. A pontozos kerdesböl is kitünik:

"Hasznos volt SZAMODRA ez a válasz?"

2011. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!