Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A keresztszüleim lánya (aki...

A keresztszüleim lánya (aki idősebb nálam) az nekem kicsodám? És az öccse (aki fiatalabb nálam)? A családba vér szerint nem tartoznak (a szüleim a baráti körből választottak).

Figyelt kérdés
És ha már itt tartunk, az unokatesóm fia és lánya nekem kicsodáim, és én kijük vagyok?
2011. júl. 28. 22:53
 1/9 ava87 ***** válasza:
62%

Akkor a keresztszüleid lánya, és fia. Nem vagytok rokonok.


Az unokatestvér gyereke, az rokon, de tudtommal nincs rá magyar kifejezés, ennek már én is próbáltam utánajárni, de mindenki azt mondta, hogy erre a rokoni kapcsolatra nincs a magyar nyelvben külön szó.

2011. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
A keresztszüleid gyereke a kereszttestvéred, függetlenül attól, hogy milyen idős, és hogy vér szerint is rokonod-e vagy sem.
2011. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Neked "senkicsodád" (azaz nem rokonod). Csak a keresztszüleid lánya ill. fia.

A unokatesód fia a dédunokaöcséd, a lánya a dédunokahúgod. Te pedig, ha lány vagy, akkor az ő dédnagynénjük vagy, ill. ha fiú, akkor a dédnagybátyjuk.

2011. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Az unokatestvéreid gyerekei meg unokahugaid/öcséid, vagy unokanővéreid/bátyáid.

Ebből szokott is kavarodás lenni, mert ugye több fajta rokoni kapcsolatnak ez a megnevezése.

De ennek ez a "hivatalos" megnevezése.

2011. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
ez a dédunokahúgos dolog nagyon sántít...
2011. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem figyelsz arra, amit a kérdező ír: ő az unokatestvérének a gyerekét kérdezi, hogy az neki kicsoda.

A dédunokatestvér, akit te írtál, az más néven ugye másodunokatestvér. Attól függően hogy fiú vagy lány, és hogy idősebb vagy fiatalabb, lehet másod/déd/unokahúg/öcsi/nővér/báty. A kérdező meg ennek a másod/déd/unokahúg/öcsi/nővér/bátynak a gyerekét kérdezi. Akit simán unokahúgnak/unokaöcsinek nevezünk, mert másként már túl bonyolult volna.

2011. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az unokatestvéred gyerekeinek te az unokanagynénje/unokanagybátyja vagy. Ők neked másodunokaöcséd ill. másodunokahúgod.

(Ugyebár az unokaöcséd, unokahúgod a testvéred gyereke, így az unokatestvéred gyereke másod fokon unokaöcséd ill. unokahúgod.)


A keresztszüleid gyerekeit pedig "kereszttestvérnek" hívják a köznyelvben, de ez valójában műrokonság, így lényegében a keresztszüleid gyerekei nem "testvéreid". Természetesen kivétel, ha a keresztszülő egyben nagynéni/nagybátyj is.

2011. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 macsek99 válasza:
kereszttesóid
2011. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!