Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy régen a szülők választottak házastársat a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez még ma is így megy néhány országban...


Szerintetek lehet egy ilyen házasság boldog és szeretetteljes?


2011. júl. 13. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Bár én nem értek egyet ezzel a módszerrel, de attól még működhet így egy házasság. Azt nem tudni, hogy a szerelem megjön-e idővel, de lehet hogy jobban funkcionál, mint egy lángoló szerelemből köttetett frigy. Ki tudja...És azért azt se feledjük, hogy egy szülő általában jól ismeri a gyerekét és józanul tud dönteni afelől, hogy ki illene hozzá. Más kérdés, ha csak a vagyon miatt választják az illető partnert. Na ott már lehetnek bonyodalmak, nagymamám házassága is ilyen alapokra épült, soha nem volt boldog egész életében és most (80 évesen) akarja bepótolni amit anno elmulasztott.
2011. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha szerencséjük van a feleknek akkor talán kialakulhat szerelem is köztük, de szerintem ez nagyon ritka.
2011. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Az én nagyszüleim megszerették egymást, pedig a lánykérés napján találkoztak jóformán először. De ha már akkor is divat lett volna a válás, akkor nem tudom, együtt maradnak-e 40 évig (halálukig).


Örülök, hogy mi már szabadabb világban élünk.

2011. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos ez még nálunk is megvan,lehet látni hány elcseszett házasság születik elvárásból,érdekből,kényszerből,

szeretetteljes és boldog ezekből egyik se lesz,és ezekben a a születendő gyerek szív, a normális szülő nem kényszeriti a gyerekeit mert örül ha ők boldogok a másik szülő tipús annak ürül ha gyerekei úgyan úgy élnek mint ők,fosul.


amúgy régen is megoldották a megcsalást stb,csak nem beszéltek róla.

2011. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát igen,én is nagyra értékelem,hogy ma már ennyire szabadok lehetünk!
2011. júl. 13. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy idő után a pár tagjai megkedvelhetik egymást, megszerethetik egymást, és akár szerelmesek is lehetnek. Mert ki tudja: lehet együtt élve megismerik egymást és kialakul a szerelem. Szerintem simán előfordulhatott, már csak azért is mert a szülők csak nem kényszerítik össze a gyerekeiket olyannal, akit nem tartanak arra érdemesnek. (Jó persze régen a pénz meg a rang miatt volt) .


Nekem volt már, hogy eszembe jutott, hogy ha abban a korban élnék már valószínűleg családos nő lennék gyerekekkel. Mióta az eszemet tudom azóta gyereket akarok, és ez egyre jobban erősödik bennem, csak hát olyan nincs akivel lehetne...Ha akkoriban élnék, akkor ezt megoldották volna helyettem. Csak ugye akkoriban a lányok nem nagyon válogathattak, lehet még Quasimodo-hoz is férjhez adtak volna valakit ha pénzes lett volna, vagy egy sokkal idősebb emberhez.


Na de visszatérve hogy lehetnek-e boldogok:

Én ismerek egy nénit aki most 96 éves, és ő mesélte hogy 14 évesen felszólította az anyja, hogy menjen férjhez egy 35 éves pasashoz, mert már nem tudják őt eltartani. Kénytelen volt. 50 valahány évet éltek együtt, és megszerették/tisztelték egymást, lett 4 gyerekük.

2011. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Vesztettek a fiatalok azzal, hogy talán soha nem érezték át a szabad szerelmet, a lobogást, azt az őszinte pátoszt, amivel egy spontán szerelem jár.

De nyertek is: soha nem kellett megsemmisítő mértékű csalódást átélniük, mivel annyira nem is voltak szerelmesek.

Tehát minden relatív. Talán kisebb trauma valamit át sem élni, mint elveszíteni.

2011. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetett jó... Egy olyasmit viszont pártolnék, hogy ha vki beleegyezik, mert már túl van mondjuk 35-ön, és nem talált párt, vagy elvált, a szülők a gyerekek háta mögött egyeztessenek, és nyíltam megpróbálhassák összehozni őket. Pl így: találtam egy lehetséges társat neked, ha beleegyezel, holnap találkoztok itt és itt.Nehéz ma ismerkedni, sokan maradnak egyedül emiatt, jó volna, ha nyíltabban lehetne segíteni ebben.
2011. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagy szerencsevel lehet boldog, ha pont 2 olyan ember jott ossze, akik osszeillenek. Ha nem, akkor pokol. Egyik ismerosom indiai es az elso ferjet hozzaadtak, el is valtak. A masodik ferjet o valasztotta, vele minden rendben es hiaba, hogy boldog, a szulei kitagadtak a lanyt, mert a ferfi alacsonyabb kasztba tartozik (nev alapjan meg lehet allapitani). O mondta, hogy ezekben az orszagokban elfogadjak a nok a helyzetuket, mar kiskorukban is tudjak, hogy ez lesz, igy vannak nevelve, tehat lazadozni nem lazadoznak igazan ez ellen, de a hazassagok nagy resze nem sikerul. Persze el tudom kepzelni, hogy az ilyen jellegu hazassagok egy resze meg jobb is, mint ahol szabadon valasztott a par. Ez nagyon a szerencsen mulik az ilyen elore elrendezett hazassagoknal es sok mulik azon, hogy ki mennyire tolerans, mennyire rugalmas.
2011. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Azt hogy hülyeség ha annyira tetszett a szülőnek az illető miért nem ment ő hozzá?
2011. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!