Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Rédai és a Németh család...

A Rédai és a Németh család honnan származhat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Borsodszentgyörgyön szinte mindenki Németh:)
2011. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

már megint az értelmes kérdések...

rédai, gondolom kicsiny agyammal: rédáról származó

németh: no komment...


miért nem kérdezed meg, h a szabó név honnan származik???

2011. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, anyum Németh és ő is 'szentgyörgyi xDDD netán te is? Ezzel kapcsolatban tudsz még valamit, hogy honnan jöttek?

Apum (Rédai) szülei, meg nagyszülei állítólag Romániából jöttek be.

2011. aug. 11. 14:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Félig-meddig már az vagyok. Nem sokat tudok róla sajna, de a pároméknál mindenki németh nevű.
2011. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én meg ózdi vagyok, de szeretek 'szentgyörgyön lenni, a nagyszüleimnél. :DD Anyámék elég jól ismerik a családfát, egyszer visszaszámoltunk 1905-ig is. Anya azt szokta mondani, a Németh volt az első család ott, de azt ő sem tudja megmondani, ők honnan jöttek. Ha Németh, az most tényleg azt jelenti, hogy német származásúak?

Meg amúgy egyszer hallottam egy Réda nevű településről. De egyik Rédai rokonom meg azt szokta mondani, hogy volt valami Rédei Fejedelem Erdélyben, és hogy onnan..?

2011. aug. 11. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ahány Németh nevűvel jártam iskolába, ők mint Borsod nem tudom honnan jöttek volna? Nem hiszem...
2011. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok.Én is ózdi vagyok, csak szentgyörgyi a barátom:)
2011. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hello!


A Németh egy nagyon elterjedt családnév Mo-on, de az elnevezés nem annyira egyértelmű, mint azt sokan hiszik. Biztos vannak a névnek német területről elszármazott viselői is, akik abban a korban (vagy előbb) kerülhettek hazánkba, amikor a kételemű névrendszert elkezdték bevezetni. Úgy tudom, hogy a szláv nemec, tehát néma szóból képezték a magyar német szót, ami némát jelent. Ez szerintem logikus, hiszen sok szavunkat a szlávoktól kölcsönöztük és egy erre a területre bevándorolt német hospest pl nem érthettek meg az itt élő népek. kicsit görgetve még az is következik ebből, hogy bármilyen nép, aminek nem értették a nyelvét (=nem beszélt szlávul, tehát érthetetlen, néma volt számukra...)megkaphatta ezt a családnevet. a Tóthnál gyakorlatilag hasonló eset áll fenn. nem csak a mai szlovákokat, de tótságnak nevezték egykor a mai észak-horvátországi részt, meg a vendvidéket is. ezzel szemben ma már csak a szlovákokat tótozzuk. érdekes az is megnézni, hogy ez a Németh családnév olyan területeken is elterjedt, ahol nincs kimondottan svád, osztrák-bajor, stb német nemzetiségi közeg... szóval a Németh családnév és a német nép között nem feltétlenül kell párhuzamot vonni ilyen tekintetben.


A Rédai meg valamilyen geográfiai név kapcsán keletkezhetett. "Réda sziklás oldala".. ezt dobta ki a kereső, bizonyára egy hegyről van szó. Réda település hiányában nem elképzelhetetlen, hogy egy ilyen természeti képződmény után vette fel a család a birtokában lévő hegy után a családnevet. Esetleg névmagyarosítás is történhetett. Rengeteg alternatívát fel lehet még sorolni.

2011. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*sváb. elnézést.
2011. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!