Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családok eredetét hol lehetne...

Családok eredetét hol lehetne megkeresni?

Figyelt kérdés
Könyvtáron és levéltáron kívül, valahol az interneten van erre lehetőség? És akkor is van hozzájárulásom ha nem az én családom?
2011. aug. 12. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Részben lehet, hogy meg tudsz nézni adatokat, de az is lehet, hogy nem. Ez nagyjából attól függ, hogy az a másik személy akarja-e, hogy lásd...:) Pl. a www.myheritage.hu oldalon fent vannak családfák, egy részük viszont nem elérhető. Én a sajátomat azért nem tiltottam le mások számára, mert úgyis csak azt érdekelheti, aki rokon... vagy közeli/távoli ősünk egyezik. Vannak még összeírások, amiket neten is elérhetsz, ilyen az 1715-ös ( [link] ), vagy egy másik urbáriumokra vonatkozó ( [link] ) de ezekben természetesen egyének szerepelnek, nem teljes genealógiai fák. Eredetre vonatkozóan viszont csak a családfakutatás és a genetikai családfakutatás (y-dna, mtdna) adhat pontos választ.

2011. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt még lefelejtettem, hogy a radixindexen is van rengeteg használható adat. egy részük csak előfizetőknek érhető el... vagy olyanoknak, akiknek viszonylag gyakori családnevük van.
2011. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!